اسباب بازی

بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو؟

بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو؟

از بزرگترین چالش والدین کودکان دو قلو خرید و انتخاب اسباب بازی است. همیشه والدین چند قلو چالش‌های زیادی را تجربه می‌کنند. زیرا کودکان بخصوص در چند سال اول زندگی، بر سر اسباب بازی و دیگر وسایلشان دعوا می‌کنند. اما شاید یک خرید خوب و موثر در مقابل این مشکل تاثیرگذار باشد. در این پست آموزشی شازده کوچولو سعی داریم اسباب بازی‌هایی به شما معرفی کنیم که مسئله این اختلافات را حل کند. استفاده از اسباب بازی‌ها، نه تنها سبب حل این مشکل می‌شود، بلکه مهارت ‌های فردی کودکان شما را بهبود می‌بخشد. همچنین در زمینه پیشرفت آگاهی کودک نیز می‌تواند موثر باشد. در ادامه به چند مدل از این اسباب بازی‌ها اشاره خواهیم کرد.

چه اسباب بازی برای کودکان چند قلو بخریم؟

اگر قصد دارید یک اسباب بازی مناسب به کودکان دو قلو هدیه دهید، بهتر است نکاتی را رعایت کنید. این اسباب بازی یا باید به تعداد کودکان باشد، یا حالتی عمومی داشته باشد. در بخش های بعدی بیشتر با این مفهوم آشنا خواهید شد.

یک گزینه مناسب برای پسرها

اسباب بازی آچار به دست زینگو مجموعه‌ای 4 عددی است. این پیشنهاد شامل چند ماشین جذاب مانند یک کمپرسی، یک جرثقیل، یک میکسر و یک بیل مکانیکی می‌باشد. همچنین یک عدد آچار و یک عدد پیچ گوشتی نیز به همراه دارد. ماشین‌های پلاستیکی این مجموعه می‌تواند قوه تخیل و تفکر را در کودک فعال کند. ضمن آنکه به رشد مهارت‌های حرکتی و تشویق به فعالیت بیشتر کمک می‌کند. باعث هماهنگی دست و پا کودک در حین بازی می‌شود.

بازی با عروسک باربی

قطعا بازی با عروسک باربی برای دو قلوها در هر سنی جذاب است. علاقه دخترها به باربی هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت. اما عروسک باربی را می‌توان در شکل و مدلی تهیه کرد. برخی از باربی‌ها با آیتم‌های جذاب و گوناگونی بسته بندی می‌شوند. شما می‌توانید از مجموعه‌های باربی دو عددی برای دو قلوها خرید کنید. بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو دختر می‌تواند خرید باربی با انواع لباس باشد.

خرید بازی فکری

بازی فکری اسب گرسنه سایز بزرگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای خردسالان و کودکان شما باشد. در استفاده از این اسباب بازی باید یک رنگ از اسباب آبی را انتخاب کنید و در پایان هر اسبی که بیشترین توپ را قورت دهد، برنده است. قطعا این مورد از بهترین پیشنهادات برای خرید یک اسباب بازی برای چند قلوها است.

بازی‌های توپی

یکی از جذاب ترین بازی‌های توپی، اسباب بازی بولینگ 10 عددی می باشد. این مدل اسباب بازی پسرانه یا دخترانه نیست. همانطور که استفاده از آن ربطی به سن افراد ندارد. قیمت آن نیز برای هدیه دادن مناسب است. از طرفی یک بازی گروهی است و همه‌ی افراد خانواده یا چند قلوها می‌توانند از آن استفاده کنند.

کیت ماشین بازی

برخی از اسباب بازی‌ها همانند کیت ماشین بازی طرح پارکینگ مک کویین بسیار پرطرفدار و چالش برانگیز است. قطعا این بازی پسرانه می‌تواند رقابت جالبی در میان بچه‌ها ایجاد کند‌. چهار ماشین فانتزی کوچک دارد و قادر است کودکان را ساعت‌ها سرگرم سازد. استفاده از پارکینگ مک کویین مناسب برای کودکان بالای ۳ سال است. مزایای استفاده از آن:

  • تقویت حس مسئولیت‌پذیری
  • تقویت مهارت‌های اجتماعی
  • تقویت مهارت‌های حرکتی
  • تقویت قوه تخیل و خلاقیت
  • تقویت هماهنگی عملکرد دست و چشم
  • سرگرم‌کننده و آموزش دهنده

اسباب بازی هزارکاره

از دیگر مواردی که بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو می‌باشد. این بازی فکری ساختنی بهتر است برای کودکان سه سال به بالا انجام شود. قطعات متنوع در این بازی مانند میله های دایره ای، لوله ای، ستاره ای و… خلاقیت کودک را نمایان می‌کند. همچنین کودک را تشویق کرده تا سازه‌های زیباتری را ایجاد کند.

 کلبه جنگلی ساختنی

اسباب بازی کلبه جنگلی از محبوب‌ترین بازی‌های کودکان و نوجوانان است. که می‌توان آن را به چند قلوها هدیه داد. این انتخاب جذاب علاوه بر استحکام بالا از طول عمر و دوام مناسبی نیز برخوردار است. بسته بندی آن مقاوم است و طراحی فوق‌العاده ای دارد. همچنین برای بازی بزرگسالان نیز مناسب می‌باشد.

سبد اسباب بازی پیک نیک

در اغلب اوقات بچه‌ها جذب وسایل خانه یا بزرگتر‌ها می‌شوند. این سبد اسباب بازی نیز برای دختران دوقلو و خاله بازی‌هایشان مناسب است. سبد اسباب بازی ۲۵ قطعه‌ قیمت مناسبی دارد و می‌توانید آن را برای دو قلوها تهیه کنید. محتویات داخل آن گاز, انواع ظرف و ظروف و جزئیات آن می‌باشد.

مناسب نوزادان و کودکان زیر سه سال

اسباب بازی حلقه هوش چرخ دار مناسب کودکان دو قلو زیر سه سال است. از نظر روانشناسان کودک، این بازی مفیدترین اسباب‌بازی محسوب می‌شود. جنس آن از  پلاستیک باکیفیت است و وزن بسیار کمی دارد. به همین خاطر کودک شما می‌تواند به آسانی آن را جابه جا کند. رنگ‌های شاد حلقه‌ها تاثیر شگفت انگیزی در روحیه‌ی کودکان دارد. قطعا بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو زیر سه سال می‌باشد.

وسایل آشپزخانه

قطعا هر دختر بچه‌ای دلش می‌خواهد که از این وسایل استفاده کند. حال اگر اسباب بازی آن را برایش تهیه کنید می‌توانید بدون خطر با این وسایل بازی کند. بخصوص زمانیکه دخترها دو قلو هستند، این بازی برایشان شیرین تر است. وسایل آشپزخانه در مدل‌های متفاوتی می‌باشد که بهتر است خود کودکان مدل دلخواه را انتخاب کنند.

سوپرمارکت کودک

ست سوپرمارکت با چرخ خرید از اسباب بازی‌ های جدید و محبوب کودکان است. مزیت استفاده از آن برای کودکان، آشنایی با وحیط بیرون از خانه و یادگیری مراحل خرید است. این بازی جذاب می‌تواند دوستانه یا مناسب با چند قلوها باشد. زیرا لذت از انجام این نوع بازی‌ها نیازمند بازیگران بیشتر است. فردی در نقش فروشنده و فردی دیگر در نقش خریدار عمل کند. زمانیکه این اسباب بازی را برای دو قلوهای خود تهیه می‌کنید، به تقویت مهارت‌های او از جمله قوه‌ی تخیل، هوش و رعایت نظم آنها کمک شایانی کردید.

ست پزشکی

دکتر بازی از بازی‌های جذاب کودکی هر فردی بوده است. اما اسباب بازی آن در سالهای اخیر تولید شده و خاطرات بچگی پدر مادرهای زیادی را زنده می‌کند. اگر کودکان شما از رفتن به مطب دکتر می‌ترسند، خرید این اسباب بازی برای آن ضروری می‌باشد. بخصوص دوقلو‌ هایی که بهتر است با هم این بازی را انجام دهند. اینگونه کودک شما از محیط های درمانی ترسی ندارد. علاوه بر آن شخصیتی مسئولیت پذیر و قوی در او متولد می‌شود. این اسباب بازی در مدل‌های مختلفی چمدان دکتری، جعبه امدادهای اولیه، ست پزشکی باتری خور و… ارائه می‌شود.

یخچال اسباب بازی

استفاده از این اسباب بازی در دسته بازی های خاله بازی قرار دارد. هر کودکی می‌تواند با آن به صورت فردی یا گروهی بازی کند. اما بازی کودکان دو قلو با یخچال اسباب بازی بسیار لذت بخش می‌باشد.

اسباب بازی مناسب کودک دو ساله پسر

سال دوم تولد کودکان شامل نخستین گامها و اولین کلمات کودک محسوب می‌شود. این امر جز مهم ترین دستاوردهای او در دومین سال زندگیش می‌باشد. وقتی کودک بتواند مانند والدینش به این سو و آن سو حرکت کند و ارتباط کلامی با آنها برقرار کند، دنیای جدیدی به روی او گشودع می‌شود. ویژگی راست دستی و یا چپ دستی در اواسط این سن آشکار می‌شود. کودکان گاهی به مدت کوتاه به تنهایی سرگرم نیز خواهد شد. اما مهم ترین و باارزشترین همبازی او والدینش خواهند بود. اگر فرزندی دو قلو دارید بهتر است اسباب بازی های کشیدنی برای آن خریداری کنید.

 زیرا این اسباب بازی ها به حس تعادل آنها کمک می‌کند. در حین بازی نیز هر دو وارد رقابت شده و هیجان بیشتری را تجربه خواهند کرد. از دیگر اسباب بازی های مناسب برای این سن که برای فرزند پسر نیز کاربرد دارد، مکعب یا آجرها هستند. از حدود ۱۸ ماهگی کودک شما می‌تواند برجی با چهار یا پنج مکعب بسازد. همچنین در این ماهها یک اسباب بازی سوار شدنی ساده و محکم حس هماهنگی و اطمینان او را بیشتر می‌کند. از مزایای موتور یا ماشین فراهم شدن عرصه تلاش بیشتر برای او است.

 تلفن و عروسک هم دو اسباب بازی بسیار پرارزش برای تمرین هنر ارتباط از طریق تقلید از والدین می‌باشد. اگر فرزند دوقلو دارید می‌توانید در نیمه دوم این سال، آنها را با مداد شمعی نیز آشنا سازید. به این نکته توجه کنید که مداد شمعی با مواد غیر سمی تهیه کنید. در ابتدای کار آنها فقط خط خطی می ‌کنند. اما به زودی خطوطی رو به بالا و پایین هم خواهند کشید. یادگیری شکلها در جای درست آنها عرصه ای برای تلاش و درسی جذاب برای کودک است. وقتی یک شکل را درست در جای خود گذاشت از تحسین و تشویق استفاده کنید. با خرید اسباب بازی پسرانه می‌توانید تحرک و سلامتی کودک را افزایش دهید.

خرید حباب ساز دایناسور

اسباب بازی حباب ساز طرح دایناسور

اسباب بازی برای کودک یک ساله دختر

سنین ۶ ماهگی تا یک سالگی از شیرین ترین ماهها از بدو تولد تا کنون است. او برای نخستین بار می‌آموزد که در حالت نشسته تعادل خود را حفظ کند، به جلو خم شود و پاهایش را از هم باز کند. اکنون هر دو دست او برای کنکاش آزاد است. بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو نیز در این سنین جعبه ها و اشیا هستند. این دو مورد از ساده ترین، کم هزینه ترین و در عین حال جذابترین وسایل سرگرمی محسوب می‌شوند. یک جعبه پلاستیکی و تعدادی قرقره خالی آنها را بسیار راضی نگه می‌دارد. خواهید دید یکی یکی آنها را از جعبه بیرون اورده و بعد دوباره سرجایشان قرار می‌دهد. یک کتاب پلاستیکی ضد آب و یا حتی مقوای ضخیم هم مدتی دختر یک ساله شما را سرگرم نگه می‌دارد.

ورق زدن و تماشای کتاب برای او جذاب است. بهتر است شما نیز با او به تماشای کتاب و ورق زدن آن بپردازید. اشیا و اشخاص داخل کتاب را برای او یکی یکی نام ببرید. سعی کنید با حوصله و کمی هیجان این کار را انجام دهید. با این روش او بسیار سرگرم و مشغول خواهد شد. آشنا کردن با توپ فقط مختص پسران نیست. خرید اسباب بازی دخترانه و هیجان انگیز برای دختر یک ساله شما نیز می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

اسباب بازی پسرانه موبایل

خرید اسباب بازی موبایل موزیکال

در این سن کودک از دیدن توپی که از این سو و آن سو می‌غلتد بسیار شادمان می‌شود. اما وقتی تصادفا موجب حرکت آن می‌شود، متعجب می‌شود. او تقریبا در این سنین می‌تواند توپ را بردارد، پرتاپ کند و بغلتاند. دختر یک ساله شما یاد گرفته است که با توپ چطور رفتار کند.

خرید اسباب بازی برای کودک یک ساله

کودک شما در این سن همواره در حال یادگیری و تجربه چیزهای جدید است. او برای درک بیشتر از اشیا و اسباب بازی ها آنها را سمت دهان می‌برد. اسباب بازی کودک یک ساله را باید به گونه‌ای انتخاب کنید که قابل شستشو باشند تا پس از هر بار بازی کردن، آن را شسته و میکروب‌ها یا آلودگی‌های آن را از بین ببرید. اسباب‌ بازی‌های عروسکی، شخصیت‌های کارتون، انواع لگو، عروسک‌های موزیکال و مواردی از این قبیل با روحیه کودکان زیر دو سال هماهنگ می‌باشد.

سخن نهایی

در نوشته امروز سایت شازده کوچولو به بررسی بهترین اسباب بازی برای کودکان دو قلو پرداختیم. در ادامه و به عنوان سخن پایانی بازیهای مناسب برای کودکان دو قلو را بیان می‌کنیم. بیشتر والدین می‌دانند که صحبت کردن و بازی با کودکان چقدر حائز اهمیت است. بازی های سنتی نیز از جایگاه ویژه در این میان برخودار هستند. این بازی ها راهی طبیعی برای تعامل والدین با کودکانشان می‌باشد. بسیاری از این بازیها شامل آهنگ ها و آوازهای تکراری است. این بازی را حتی یک کودک خردسال نیز به سرعت فرا می‌گیرد. در ادامه نیز چند بازی پرطرفدار را شرح می‌دهیم.  قایم باشک جز بازیهای است که لازمه جستجو و پیدا کردن می‌باشد. از بدو تولد تا زمان دبستان که کودکان ( گرگم به هوا ) بازی می‌کنند برایشان جذاب خواهد بود.

( بازهای بده بستانی ) نیز در عین سادگی در نظر کودکان بسیار لذت بخش است. می‌توانید روی زمین نشسته و کودک را روبروی خود بنشانید، با ملایمت یک توپ نرم یا اسباب بازی چرخدار را به سمت او برانید. یکی از بازی های پیشنهادی در این زمینه بازی های تحرکی است. سوار کردن کودک روی دوشتان یا نشاندن او روی زانو و بالا و پایین پراندن او جز این بازی می‌باشد. می‌توانید بسته به سن کودک و خلق و خوی او به هر مقدار که می‌خواهید با شدت یا ملایمت انجام دهید. کودک شما نیز خیلی زود یاد می‌گیرد که به والدینش نشان دهد که چه زمان به این کار رغبت دارد یا نمی‌خواهد. برای جذابتر شدن می‌توانید به همراه کودک، یک عروسک خرگوش آنجل اورجینال را هم بالا و پایین کنید.

عروسک خرگوش آنجل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *