اسباب بازی

تاثیر بازی با عروسک در کودکان

تاثیر بازی با عروسک در کودکان

بازی با عروسک ها برای کودکان دارای مزایا بسیاری می‌باشد. با توجه به این موضوع مطالب امروز فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو راجع به تاثیر بازی با عروسک در کودکان است. یک اسباب بازی مانند عروسک در رشد شخصی و رفتاری کودک تاثیر بسزایی خواهد داشت. شاید وقتی فرزند شما با یک عروسک مشغول بازی می‌باشد، اینطور به نظر برسد که او تنها برای مدت زمانی سرگرم شده است. اما در حقیقت کودک رابطه عمیقی با عروسک برقرار کرده و حتی درونیات خود را نیز بروز خواهد داد. یکی از تأثیرات بازی با عروسک را می‌توان موثر بر رشد ذهنی کودک عنوان کرد.

چرا که او در ارتباط با محرک های محیطی رشد ذهنیش بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید قوه خلاقیت فرزندتان را تقویت کنید، یکی از راههای موثر ارتباط او با عروسک ها می‌باشد. این نوع از اسباب بازی این فرصت را به کودک می‌دهد تا بازی ها خیالی را انجام داده و در نهایت خلاقیت نیز در او شکوفا خواهد شد. امروزه با توجه به تنوع بالای انواع عروسک، کودکان می‌توانند به راحتی گزینه مورد نظر خود را از بین عروسک ها انتخاب کنند. در نهایت نیز با نقش‌ بازی کردن و ایجاد رابطه ای صمیمانه، مهارت‌های ارتباطی و توانایی حل مسئله‌ی را در خود تقویت نمایند.

فواید بازی با عروسک در کودکان

یکی از اسباب بازی های بسیار محبوب و پرطرفدار در بین کودکان و نوجوانان انواع عروسک‌ها می‌باشد. حتی بسیاری از بزرگسالان نیز علاقمند به این اسباب بازی دوست داشتنی هستند. تاثیرات بازی با عروسک نیز به افراد ثابت شده است. در ادامه مطلب به چندین فایده بازی با عروسک اشاره می‌کنیم:

تقویت مهارت های ارتباطی

یکی از تأثیرات بازی با عروسک، امکان برقراری ارتباط با دیگر افراد است. کودکان از طریق عروسک ها مهارت های ارتباطی، سازگاری، تفاهم و صمیمیت را تجربه می‌کنند. غالبا یک کودک در ذهن خود عروسک‌ مانند والدین، اطرافیان و یا خواهر و برادر خود تصور می‌کند. به عبارتی دیگر او هنگام بازی به گونه ای نحوه برقراری ارتباطات خود با دیگر افراد را تمرین خواهد کرد. به طور کلی اکثر کودکان از ایفای نقش هنگام بازی لذت می‌برند. این کار وسیله ای است برای تقلید از والدین و اطرافیان بوده و در نهایت راهی برای تمرین  مهارت‌های بزرگسالی محسوب خواهد شد.

 

تقویت اعتماد به نفس

کودکان در ارتباط با وسایل بازی خود به ویژه عروسک ها به علائق، آرزوها و درونیات خود دسترسی پیدا خواهند کرد. یک تاثیر بازی با عروسک در کودکان نیز با تقویت اعتماد به نفس او در ارتباط است. به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین دوستان کودک نیز عروسک های او می‌باشد. چرا که دقیقا همان چیزی هستند که کودک انتظارش را دارد. کودک در هنگام بازی به دوستی همراه، شنونده و آرام نیازمند است و تمامی این ویژگی ها در عروسک او دیده می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا کودک بدون هیچ نگرانی از برخورد عروسک‌ با خودش با او صحبت کرده و احساسات خود را برای او بازگو کند. در بسیاری از زمان‌ها کودک با ساخته‌ها و پرداخته‌های ذهن خودش در موقعیت‌های ترسناک، غمگین، پرچالش  قرار می‌گیرد. اما وجود یک دوست همیشگی مانند عروسک در کنارش به او دلگرمی خواهد داد. در نهایت نیز کودک به آرامی فرامی‌گیرد که توانایی انجام بسیاری از کارها و یا حل مشکلات را خواهد داشت. همین امر باعث می‌شود تا اعتماد به نفس او تقویت شده و توانمندی ها خود را باور کند.

خرید عروسک برای دختر

خرید عروسک برای دختر

ایجاد حس آرامش

از دیگر تاثیرات ارتباط کودک با عروسک، برقراری احساس آرامش در او می‌باشد. اگر تصمیم دارید یک عروسک برای فرزند خود خریداری نمایید، بهترین گزینه انتخابی خرید خرس خواهد بود. چرا که تمام ویژگی های یک عروسک آرام بخش را به صورت همزمان خواهد داشت. دوست داشتنی بودن این عروسک سبب می‌شود تا تمامی افراد حتی بزرگسالان آن را در اولویت خرید قرار دهند. این عروسک جذاب یک هدیه مناسب برای کودکان در تمامی سنین است. جنس عروسک خرس از پارچه های نرم و لطیف می‌باشد و اضطراب های احتمالی کودک در تماس با این عروسک برطرف خواهد شد.

عروسک خرس آبرنگی

عروسک خرس آبرنگی

تقویت مهارت های کلامی

یکی از راه‌های تقویت مهارت‌های کلامی در  کودکان، ایجاد ارتباط با عروسک مورد علاقه او می‌باشد. اگر می‌خواهید این مهارت را در فرزند خود تقویت کنید، او را تشویق کنید تا با عروسک های خود صحبت کند. والدین نیز می‌توانند هنگام بازی با فرزند خود از زبان عروسک او با کودک گفتگو کنند. بنابراین گفتگو و بازی کردن در نقش عروسک‌های کودک یکی از راههای تقویت کلامی است. با استفاده از این راه می‌توان با بیان احساسات یا مکالمات خبری، کودکان را به برقراری ارتباط با عروسک ترغیب کرد.

تصویر کودک به همراه عروسکش

تصویر کودک به همراه عروسکش

تقویت رشد عاطفی

در مطالب قبل تاثیر بازی با عروسک در کودکان را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون به یکی از فواید بازی با عروسک که مربوط به تقویت رشد عاطفی با هیجانی کودک است، می‌پردازیم. یکی از موارد مهم در سلامت روانی کودکان رشد عاطفی آنها می‌باشد. والدین باید نیازهای عاطفی کودک خود را شناسایی کرده و در جهت برطرف کردن آنها تلاش کنند. در نظر داشته باشید رشد عاطفی کودک به توسعه مهارت های مختلف در او کمک خواهد کرد.

تصویر دختر بهمراه عروسکش

تصویر دختر بهمراه عروسکش

همچنین در بدو تولد نوزاد برای برقراری حس آرامش و کمک به رشد عاطفی او، مدام او را در آغوش بگیرید.  در سنین بالاتر علاوه بر موارد کاربردی دیگر، اسباب بازی ها نقش تعیین کننده‌ ای در تقویت رشد عاطفی فرزندان دارند. از راههای ساده، قابل دسترس و در عین حال تاثیرگذار، ارتباط کودک با انواع عروسک است. در نهایت نیز می‌توان گفت با رشد عاطفی، کودک می‌تواند احساسات خود را بهتر شناسایی کند و روابط بهتری را در آینده تجربه نماید.

مدیریت احساسات

یکی از مهارت‌های مهمی که کودکان می‌بایست از سالهای اولیه زندگی خود به آن دست یابند، کنترل کردن احساسات است. والدین باید از سنین پایین انواع حس‌ها مانند شادی، غم، ترس و در نهایت خشم را به کودک خویش آموزش دهند. در مراحل بعدی نیز پدران و مادران می‌بایست راههای مدیریت این احساسات را فرا گیرند. همچنین به روش هایی موثر و سازنده بتوانند این نوع از احساسات را بیان کنند. در این میان عروسک ها نیز می‌توانند به عنوان وسیله ای تأثیرگذار به کنترل احساسات او کمک نمایند.

کودک و احساساتش با عروسک هایش

کودک و احساساتش با عروسک هایش

معرفی عروسک های مناسب برای کودکان

عروسک ها یکی از اسباب بازی‌های مورد علاقه و بسیار پرکاربرد برای کودکان می‌باشند. با توجه به این موضوع اهمیت تاثیر بازی با عروسک در کودکان برای والدین زیاد خواهد بود. در ادامه برای انتخاب صحیح یک عروسک خوب برای کودک، گزینه های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

عروسک جوجه لب پروتزی اورجینال

این عروسک جذاب با رنگ جیغ و شاد مناسب برای کودکان در تمامی سنین است. با توجه به رنگ زرد هیجان انگیز این عروسک، مناسب برای نوزادان در بدو تولد است. چرا که اولین رنگ تشخیصی برای فرزندان در ماه‌های اول، رنگ زرد می‌باشد. داشتن خاصیت آنتی باکتریال بودن این عروسک باعث می‌شود تا والدین با خیالی راحت آن را به دست کودک دهند. همانطور که می‌دانید کودکان در سالهای ابتدایی تمایل دارند تا تمامی اشیا را به دهان خود نزدیک کنند. بنابراین اطمینان از کیفیت محصول و اینکه خطری سلامتی کودک را تهدید نکند، باید در اولویت قرار بگیرد. اگر دنبال عروسکی جذاب و چشمگیر هستید، با توجه به لبهای نارنجی رنگ و چشمهای خیره کننده، این جوجه بهترین انتخاب خواهد بود.

عروسک جوجه لب پروتزی

عروسک جوجه لب پروتزی

عروسک بالشتی میوه لب پروتزی

این عروسک نیز علاوه بر ایجاد سرگرمی، کاربرد بالشت گونه دارد. قابل شستشو بودن این محصول سبب می‌شود تا بدون هیچ دغدغه ای آن را بارها و بارها بشویید. در نظر داشته باشید که وسایل بازی کودک باید به صورت مداوم شستشو و ضد عفونی شوند. پس با این وجود این عروسک بالشتی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه محسوب شود. مزیت خرید این عروسک این است که برای تمام کودکان دختر یا پسر مناسب خواهد بود. اگر قصد خرید اسباب بازی پسرانه را دارید حتما این گزینه پیشنهادی را فراموش نکنید.

عروسک بالشتی لب پروتزی

عروسک بالشتی لب پروتزی

عروسک گربه چشم تیله ای

بسیاری از کودکان به حیوانات علاقمند می‌باشند. گربه نیز جز حیواناتی است که دوست داشتنی بوده و غالبا بچه ها دوست دارند که با آن ارتباط داشته باشند. اما برخی دیگر از حیوانات می‌ترسند. در این شرایط ابتدا باید جزییات ترس کودک خود را به دست آورید. شاید از اینکه گربه صورتش را پنجول بکشد، می‌ترسد. یکی از راههای غلبه بر ترس کودک در این زمانها خرید عروسک گربه است. او در ارتباط با این عروسک چشم تیله ای آرام شده و شما می‌توانید کودک را برای مراحل بعدی آماده کنید.

عروسک گربه چشم تیله

خرید عروسک گربه

در نظر داشته باشید که بزرگترها نباید کودک را وارد به نزدیک شدن حیواناتی مانند که از آن می‌ترسند، نمایند. بهتر است بگذارید کودکان دیگر و یا شما را در کنار گربه تماشا کنند. برای برطرف کردن این ترس علاوه بر خرید عروسک گربه، نقش یک گربه را در خانه بازی کنید. به عنوان مثال: میومیو کنید و دمتان را تکان دهید. بگویید من چون میخواهم با تو دوست شوم دمم را تکان می‌دهم. سپس از کودک بخواهید او نیز نقش گربه را بازی کند.

عروسک خرگوش زیپ دار اورجینال

این روزها خرگوش زیپ دار بسیار ترند شده و یک اسباب بازی سورپرایزی برای کودکان می‌باشد. چرا که کودک در نگاه اول تصور می‌کند که با یک میوه توت فرنگی یا هویج روبرو شده است. اما با باز شدن زیپ طراحی شده بر روی عروسک، تصورات او تغییر خواهد کرد. پس اگر قصد خرید یک هدیه تولد یا خرید یک پاداش ویژه را دارید این عروسک را در اولویت قرار دهید.

عروسک خرگوش سورپرایزی

عروسک خرگوش زیپی

عروسک خرس گل رزی اورجینال

به طور کلی می‌توان گفت عروسک های خرس در تمامی سایزها، رنگ ها و طرح های بسیار پرطرفدار هستند. این نوع عروسک همیشه ترند بوده و هیچ زمانی تکراری نخواهند شد. با توجه به رنگ لباس و طرح دخترانه آن بهتر است آن را در لیست خرید اسباب بازی دخترانه قرار دهید. جنس پارچه عروسک و لباس آن به صورتی تولید شده که کودک در ارتباط با آن به آرامش می‌رسد. اگر فرزندی بیش فعال دارید حتما یکی از این خرس های دلبر را در اتاق او داشته باشید. چرا که علاوه بر زیبایی دارای خاصیت ضد اضطراب و استرس می‌باشد.

عروسک-خرس-گل-رزی-یک-متری

عروسک-خرس-گل-رزی-یک-متری

عروسک سنجاب نشسته اورجینال

این عروسک نیز دارای خاصیت آنتی باکتریال بوده و خیال والدین را از بابت کیفیت و بی خطر بودن راحت می‌کند. کودکانی که به حیوانات علاقمند هستند و سنجاب ها را دوست دارند حتما این عروسک برایشان هیجان انگیز خواهد بود. شما می‌توانید یک کلکسیون از انواع مختلف حیوانات برای کودک خود تهیه کرده تا سالها با آنها مشغول بوده و برایش تکراری نشود. این سنجاب جذاب و متفاوت در کنار عروسک خرس، خرگوش و گربه چشم تیله ای این مجموعه را تکمیل می‌کند.

خرید عروسک سنجاب اورجینال

عروسک سمور

سخن پایانی

در مطالب بالا به تاثیر بازی با عروسک در کودکان پرداختیم. یکی از اسباب بازی های پرطرفدار و محبوب کودکان، عروسک ها هستند. آنها در رشد شخصیتی و رفتاری کودک بسیار موثر می‌باشند. یکی از فواید بازی با عروسک تقویت مهارت های ارتباطی اوست، که از طریق آن سازگاری، تفاهم و صمیمیت را تجربه می‌کنند. تقویت اعتماد به نفس و ایجاد حس آرامش در کودکان از دیگر تاثیرات و فواید بازی با عروسک است. علاوه بر این کودکان در ارتباط با عروسک به تقویت مهارت های کلامی یا زبانی نیز خواهند رسید. یکی از موارد مهمی که در سلامت روانی کودکان نقشی بسزا دارد، رشد عاطفی کودک شناخته شده است. از این رو والدین باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا نیازهای کودکان در این زمینه برطرف شود.

 در نهایت نیز مدیریت احساسات که هر کودکی از سنین پایین باید بیاموزد، به واسطه بازی با عروسک قابل کنترل خواهد بود. دربالا به چند اسباب بازی مناسب برای کودکان اشاره کردیم، اگر شما نیز تجربه خرید عروسک های مناسب را دارید، در بخش کامنت‌های این پست با ما در میان بگذارید. در این صورت دیگر دنبال کنندگان نیز می‌توانند از تجربه شما استفاده نمایند. لازم به ذکر است که استفاده از عروسک مناسب برای فرزندتان تاثیر زیادی بر روان او داشته و آینده اش را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. در آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بخش وبلاگ شازده کوچولو نیز استفاده کنید. اگر از مطالعه این بخش لذت بردید، خوشحال می‌شویم که فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو را در شبکه‌های اجتماعی خود به دیگران نیز معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *