اسباب بازی

بهترین اسباب بازی پسرانه

بهترین اسباب بازی پسرانه

یکی از بهترین ابزارهایی که به رشد ذهنی کودکان کمک زیادی می‌کند، اسباب بازی ها هستند. علاوه بر این در ارتباط با این وسایل بازی، هوش او نیز تقویت خواهد شد. والدین باید اسباب بازی‌ها را مناسب با سن و جنسیت کودک انتخاب کنند. چرا که فرزندان به کمک بازی هویت خود را شناخته و به رشد شخصیتی آن‌ها نیز کمک خواهد شد. عده‌ای از والدین که دارای فرزند پسر می‌باشند، نمی‌دانند که بهترین اسباب بازی پسرانه چیست؟ با توجه به این موضوع، امروز تصمیم داریم در فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو به این سوال پاسخ دهیم.

 اگر این موضوع برای شما نیز حائز اهمیت است پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه شوید. توجه داشته باشید که برای انتخاب بهترین اسباب بازی برای فرزندان پسر، باید نکاتی را در نظر بگیرید. یکی از این نکات در اولویت قرار دادن علاقمندی‌های کودک است. در ادامه مطالب تمامی موارد لازم برای خرید اسباب بازی پسرانه را به صورت جامع و کامل توضیح خواهیم داد. همچنین تمامی اسباب بازی‌های مناسب برای فرزندان پسر را به شما معرفی می‌کنیم.

اسباب بازی پسرانه چیست؟

اسباب بازی پسرانه به وسایل بازی گفته می شود که مناسب با روحیات کودکان پسر است. معمولا اسباب بازی‌ها با در نظر گرفتن روحیات و جنسیت آنها به دو دسته پسرانه و دخترانه تقسیم می‌شوند. اسباب بازی‌های پسرانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند مناسب سرگرمی و آموزش است. اسباب بازی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم در دسته بندی وسایل بازی برای پسران قرار می‌گیرد:

  • بازی‌های لگو و ساختنی‌: این اسباب بازی‌ها با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود به کودکان در مهارت‌های حل مسئله و خلاقیت کمک زیادی خواهد کرد.
  • اسباب بازی‌های مبارزه‌ای( اسلحه و تفنگ ): این دسته از اسباب بازی‌ها اغلب برای بازی‌های هیجانی و تخلیه انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند. والدینی که کودکانی پرانرژی دارند، می‌توانند از این نوع بازی‌ها برای سرگرمی کودکان خود کمک بگیرند.
  • اسباب بازی های وسایل نقلیه ( هواپیما، ماشین ): این نوع وسایل بازی برای کودکان بسیار جذاب بوده و کودکان را با مفاهیم مختلفی مانند حرکت و مکانیک آشنا خواهد کرد.
  • اسباب بازی‌های فیگور و عروسک‌ اکشن: این گروه از اسباب بازی‌ها نیز معمولا قهرمانان و شخصیت‌های کارتونی را برای کودک تداعی می‌کند. کودکانی که قوه تخیلات بالایی دارند به این بازی‌ها علاقمند هستند.
  • اسباب بازی‌های الکترونیکی: این بازی‌ها نیز به کودکان تجربیات گوناگونی را انتقال می‌دهند. همچنین با دنیای فناوری و مهارت‌های مهم زندگی آشنا خواهند شد.
  • بازی‌های فکری و آموزشی: این نوع از بازی‌ها برای تقویت مهارت‌های ذهنی کودک طراحی شده است. والدین می‌توانند با کمک این دسته از اسباب بازی‌ها مفاهیم جدیدی را به فرزند خود منتقل کنند.

ویژگی‌‌های اسباب بازی‌ پسرانه

برای انتخاب بهترین اسباب بازی پسرانه باید ویژگی های زیر را مد نظر قرار دهید:

  • سن کودک: در هنگام خرید اسباب بازی‌ باید به سن کودک توجه داشته باشید. واضح است که پسر بچه‌هایی در سنین پایین باید با اسباب بازی‌های ساده‌تر و بی‌خطرتر بازی کنند. اما پسرانی در سنین ۱۰ ساله به بالا اینگونه وسایل بازی برایشان کسل آور و بی‌معنا خواهد بود.
  • جنسیت: همانطور که می‌دانید کودکان پسر با توجه به جنسیتشان تمایل به اسباب بازی‌های اکشن و ماجراجویانه دارند. آنها معمولا به اسباب بازی‌هایی که با حرکت، سرعت و جست و خیز همراه باشد، علاقه نشان می‌دهند.
  • تجربه: تمامی والدین می‌دانند که اسباب بازی‌های تکراری برای کودک خسته کننده است. پس در هنگام خرید باید به نوع اسباب بازی تنوع داده وسایل بازی جدیدی را برای او خریداری کنید. کودکانی که تعداد زیادی ماشین دارند، باید به دنبال اسباب بازی‌هایی باشد که چالش‌برانگیزتر و پیچیده‌تر باشند. شاید یک ربات با ظاهری جذاب بتواند نظر او را جلب کند.
  • قیمت: قطعا این گزینه نیز بر روی خرید اسباب بازی تأثیرگذار خواهد بود. چرا که هزینه پرداختی وسیله بازی باید با توجه بودجه از پیش تعیین شده صورت بگیرد.

بهترین اسباب بازی پسرانه از تولد تا ۶ ماهگی

با توجه به مسئله آسیب پذیر نوزاد در این مرحله از زندگی، ایمنی او باید در اولویت قرار گیرد. بنابراین در این بازه زمانی باید اسباب بازی‌های کاملا بی‌خطر را برای او تهیه کرد. بهترین اسباب بازی پسرانه در این مرحله، اسباب بازی است که به تقویت حواس کودک کمک کند. عروسک های پولیشی با توجه به ویژگی نرم بودن و انعطاف پذیری می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. خرید خرس یک گزینه پیشنهادی است که علاوه بر داشتن ویژگی های گفته شده، یک عروسک جذاب و دوست داشتنی محسوب می‌شود.

 بهتر است سایز عروسک خرس را به گونه‌ای انتخاب کنید که به راحتی در دستان کودک قرار گیرد. با این انتخاب شما می‌توانید قدرت حس لامسه نوزاد را تقویت نمایید. در صورتی که اسباب بازی های موزیکال آویز را برای او خریداری کنید، به تقویت حس شنوایی و بینایی او کمک خواهید کرد. بنابراین یکی از بهترین گزینه‌ها برای کودکان پسر در این سنین آویزهای موزیکال می‌باشد. این اسباب بازی جذاب را در بالای محل خواب کودک آویزان کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ های جیغ مانند زرد و قرمز کودک را به وجد آورده و اسباب بازی سرگرم خواهد شد.

اسباب بازی پسرانه مناسب ۶ تا ۱۲ ماهگی

با توجه به کنجکاوی کودکان در این سنین انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان ۶ ماه تا یک سال کمی چالش‌برانگیز خواهد بود. کودک در این بازه زمانی تمامی وسایل را به دهان خود نزدیک کرده تا کنجکاوی خود را برطرف کند. او در حال شناخت دنیای پیرامون خود بوده و به اسباب بازی‌هایی نیاز دارد که مهارت‌های حرکتی، حسی و ادراکی او تقویت شود. در ادامه، تعدادی از اسباب بازی‌های مناسب که بهترین اسباب بازی پسرانه نیز محسوب می‌شوند را برای این گروه سنی معرفی می‌کنیم:

لگو مینی فیگور

این اسباب بازی‌ها شامل مجموعه‌ای از قطعات کوچک لگو هستند که کودکان می‌توانند با آن‌ها بازی کنند. این وسیله بازی جذاب و سرگرم کننده می‌تواند مهارت‌های ساخت و ساز و همچنین خلاقیت کودک را افزایش دهد.

اسباب بازی اردک موزیکال

 این وسیله بازی می‌تواند یک اسباب بازی هیجان انگیز برای کودک در این سنین باشد. آهنگ و نورهای پخش شده از عروسک اردک باعث می‌شود تا قوه بینایی و شنوایی او تقویت شود.

اسباب بازی بولینگ

 این وسیله بازی از باکیفیت‌ترین مواد پلاستیکی بوده و در رنگ‌های شاد و جذاب برای کودکان طراحی و تولید می‌شود.

عروسک لاما آبرنگی اورجینال

 برای افزایش تقویت حس لامسه، می‌توان از این عروسک پرطرفدار و دوست داشتنی استفاده کرد. در صورتی که در تماس زیاد عروسک با دستان کودک کثیف شود، می‌توان به راحتی آن را شستشو داد.

پازل‌های چوبی

 انواع پازل ها برای کودکان یک وسیله سرگرمی و آموزشی خواهد بود. والدین می‌توانند با توجه به علاقمندی‌های فرزندشان پازل‌هایی با شکل حیوانات، شکل‌های هندسی و دیگر تصاویر برای او تهیه کنند.

واکر عصایی چوبی

 این اسباب بازی نیز به عنوان ابزاری کمک کننده محسوب می‌شود. او می‌تواند به وسیله این واکر مهارت‌های  حرکتی را تقویت کرده و هماهنگی‌های لازم را در این زمینه به دست آورد. علاوه بر کودکان پسر، دختران نیز می‌توانند از این سرگرمی پرطرفدار بهره‌مند شوند.

اسباب بازی گاو موزیکال رقصنده: این وسیله بازی جذاب قوه تخیل و حواس کودک را در این سنین تقویت می‌کند. بی‌خطر بودن این گاو موزیکال سبب می‌شود تا در اولویت انتخاب والدین قرار گیرد.

چه اسباب بازی برای پسران مناسب است؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید به سن، علاقمندی‌های کودک و روحیات او توجه شود. اما در کل می‌توان گفت انتخاب انواع ماشین، موتور، هواپیما و انواع تفنگ در اولویت قرار دارد. در ادامه به بررسی چندین اسباب بازی برای کودکان پسر می‌پردازیم:

کیت ماشین بازی طرح پارکینگ مک کویین

عده‌ای از پسران به ماشین و پارک کردن آن بسیار علاقمند هستند. آنها ساعتها با این نوع اسباب بازی سرگرم شده و در لیست بازی‌های روزانه خود قرار می‌دهند. اگر فرزندی در سنین بالای سه سال دارید، می‌توانید این بازی مهیج را برای او خریداری کنید. در نظر داشته باشید کودکان از همراهی والدین هنگام بازی کردن بسیار خوشحال می‌شوند. یکی از مزایای بازی والدین با فرزندان ایجاد ارتباط عمیق عاطفی می‌باشد. تحقیقات نشان داده است زمانی که پدران و مادران با کودک خود به بازی مشغول هستند، هورمون عشق در آنها فعال می‌شود.

ماشین کنترلی تراکتور دیوانه شارژی

در صورتی که تصمیم دارید یک هدیه جذاب، هیجان انگیز، سرگرم کننده و متفاوت برای پسران در سنین پایین تهیه کنید، این ماشین بهترین گزینه است. همچنین این وسیله بازی جز بهترین اسباب بازی پسرانه به شمار می‌آید. چرا که جست و خیز و به بالا و پایین رفتن این تراکتور برای کودکان بسیار حیرت‌انگیز می‌باشد. بنابراین خرید این ماشین می‌تواند بهترین انتخاب برای والدین محسوب شود. کارشناسان عقیده دارند بازی با انواع ماشین سبب می شود تا کودک مهارت های اصلی زندگی را بیاموزد. او با استفاده از این بازی ها مهارت‌های حرکتی خود را تقویت کرده و با قانون فیزیک نیز تا حدی آشنایی پیدا می‌کند. در نظر داشته باشید که معمولا کودکان پسر به انواع ماشین‌های سنگین مانند کامیون، تراکتور و لودر علاقه خاصی دارند.

اسباب بازی ماشین دایناسور قدرتی

این ماشین پرقدرت مناسب کودکان پسر بوده و ظاهری متفاوت و جذاب دارد. بعضی از کودکان به حیوانات علاقه خاصی دارند، با توجه به این موضوع این ماشین‌ها که به شکل دایناسور هستند، می‌تواند گزینه‌ای مناسبی برای فرزند شما باشد. لازم به ذکر است که والدین نباید هیچ زمان علاقه کودک به حیوانات را سرکوب کنند. در نقطه مقابل نیز عده‌ای از کودکان از حیوانات ترس دارند، باز هم به شما پیشنهاد می‌دهیم این نوع از اسباب بازی را برای فرزند خود خریداری کنید تا استرس او تا حدی کاهش یابد. بنابراین ماشین به شکل حیوانات در هر صورت انتخابی مناسب برای فرزند پسر محسوب خواهد شد.

اسباب بازی اتوبوس چرخ دنده ای موزیکال

این اتوبوس موزیکال بوده و تمامی اجزای داخلیش مشخص می‌باشد. رنگ های تند و متنوع آن باعث شده تا جز وسایل چشمگیر قرار گیرد. این اتوبوس در حال حرکت کردن موزیک پخش کرده و دارای قابلیت پخش نور نیز می‌باشد. بنابراین با داشتن چند ویژگی به صورت همزمان، جز وسایل بازی محبوب و پرطرفدار است.

عروسک بازلایتر داستان اسباب بازی ها

همانطور که می‌دانید اسباب بازی در زندگی کودکان نقش مهم و تأثیرگذاری دارند. یکی از نیازهای مهم آنها در ارتباط با وسایل بازی  برطرف می‌شود. بنابراین می‌توان گفت جزئی از زندگی کودکان به ویژه در سنین پایین را اسباب بازی تشکیل می‌دهد. والدین باید همواره در هنگام انتخاب اسباب بازی مناسب فرزند خود سن ، علاقه ها و توانایی های ذهنی و رشدی کودک را در نظر داشته باشد . به نحوی که توجه  کودک را کاملا به خود جذب کرده و در هنگام بازی از آن لذت ببرد. به مرور زمان که کودکان بزرگتر می شوند ، علاقه ی فراوانی به ارتباط با شخصیت‌های کارتونی و قهرمانان داستان‌ها پیدا می‌کنند. بنابراین اگر فرزند شما به داستان اسباب بازی‌ها علاقمند باشد، داشتن یک عروسک بازلایتر در قفسه عروسک‌هایش او را بسیار خوشحال خواهد کرد.

سخن پایانی

امروز در فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو، مطالب جامع و کاملی را راجع به بهترین اسباب بازی پسرانه بیان کردیم. اسباب بازی‌های پسرانه شامل وسایل بازی می‌باشند که مناسب با روحیات پسران است. اسباب بازی‌های مبارزه‌ای، فیگور و اکشن‌ها، بازی‌های الکترونیکی و اسباب بازی‌های وسایل نقلیه همگی در دسته اسباب بازی مناسب برای کودکان پسر می‌باشد. بازی‌های فکری و آموزشی علاوه بر اینکه برای کودکان پسر مناسب و سرگرم کننده است، جز بازی‌هایی است که مهارت‌های ذهنی کودک را تقویت می‌نماید. خرید اسباب بازی پسرانه با در نظر گرفتن سن، تجربه، علاقمندی، روحیات و همچنین قیمت وسیله بازی انجام می‌شود.

 اگر تصمیم دارید برای فرزند خود تا سنین ۶ ماهگی اسباب بازی تهیه کنید باید ایمن بودن آن را در اولویت قرار دهید. اسباب بازی‌های موزیکال آویز گزینه مناسبی برای نوزادان در بدو تولد است. لازم به ذکر است که اسباب بازی پسرانه باید علاوه بر جنبه سرگرمی، مهارت‌های کودک را افزایش داده و جنبه‌های آموزشی او را نیز تقویت کند. همچنین به عنوان وسیله‌ای برای کاهش انرژی و تخلیه آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید اسباب بازی‌هایی که روحیه قدرت طلبی را در کودکان پسر تقویت می‌کند، برای آنها بسیار مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *