اسباب بازی, مجله ی کودک

اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه

اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه

امروز در فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو مطالب مربوط به اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه را مطالعه خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله مفید و کاربردی را تا پایان دنبال نمایید. تماشای رشد و یادگیری کودک تجربه ای لذت بخش است. والدین از بدو تولد نوزاد تا یک سال اول پیشرفت های جدید و چشمگیری را مشاهده می‌کنند. آنها ابتدا غلتیدن، استفاده از دستها، نشستن، خزیدن و راه رفتن را به ترتیب می‌آموزند.

پس از عبور از این مراحل کودک حرف زدن و همانگی مهارت های دستی را یاد می‌گیرد. در تمامی این دوران ها فرزندان به یاری و انگیزش از طرف والدین نیاز دارند. علاوه بر این کودکان نیازمندند تا به بازی آنها شکل و جهت داده شود. به طور کلی هر آنچه که کودک درباره نحوه رفتار چیزها، رنگ و شکلها و علت و معلول می‌داند، از طریق بازی با اسباب بازی ها و اشیا روزمره می‌آموزد‌. وارد شدن به دنیای بازی های کودکانه و اسباب بازی ها برای او بسیار جالب و هیجان انگیز است. این دنیا دریچه به سوی یادگیری و پرورش ذهنی و خلاقیت او در آینده محسوب خواهد شد.

نوزاد در شش ماه نخست

والدین در طی شش ماه اول شاهد این هستند که کودکشان تبدیل به شخصیتی حقیقی می‌شود. او در این زمانها خنده ها  و ریسه های شاد خود را به شما هدیه می‌دهد. با وجود اینکه اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه در طرح و رنگ های مختلفی موجود می‌باشد، اما او به حضور و آغوش شما احتیاج دارد. بهتر است در زمان های بیداری کودک با او صحبت کنید و به او لبخند بزنید. در چند ماه نخست تقویت شنوایی و بینایی کودک امری ضروری است.

برای این کار نیازی به خرید اسباب بازی های گرانقیمت نمی‌باشد. خرید خرس با رنگ های شاد نیز می‌تواند بینایی او را تحریک کند. در کنار آن زنگوله، جغجغه و اشیای صدادار کودک را به دنبال کردن صدا تشویق می‌کند. در ماههای نخست بهتر است در برخی از زمان ها کودک را به حالت نشسته روی کریر یا صندلی پارچه ای خود قرار دهید. سعی کنید شئی رنگین صداداری را به در جلوی چشم او بالا و پایین ببرید. واکنش کودک در این موقع پیچ و تاب دست و پاهایش می‌باشد. گاها نیز کودک با توجه به توانایی های خود اشیا را به صورت ناشیانه در دست می‌گیرد.

خرس آبرنگی

خرس آبرنگی

آموختن درباره یکدیگر

در دو ماه اول تولد، کودک نمی‌تواند روی فاصله ای بیشتر از ۲۵ سانتی متر تمرکز داشته باشد‌. بنابراین والدین باید صورت خود را به کودک نزدیک کرده و سپس با او صحبت کنند و لبخند بزنند. همین تماس های چشمی آگاهانه باعث می‌شود تا نوزاد تبدیل یه یک شخص شود. علاوه بر این او می‌بیند که یک رابطه محبت آمیز چگونه است.

غلتیدن

در شش ماه نخست کودک یاد می‌گیرد که بغلتد. در ابتدا از جلو به پشت و سپس از قسمت پشت به جلو. این کار به او احساس موفقیت وپیروزمندی می‌دهد. او شروع می‌کند که به صورت مستقل و بدون نیاز به اطرافیان بدن خود را حرکت دهد. البته به این نکته نیز دقت کنید که کودک را نباید در مکان های بلند قرار دهید. چرا که شاید در هنگام آموزش غلتیدن بیفتد.

Baby crawling

Baby crawling

آموختن نشستن

در ماه نزدیک به شش ماهگی باید آموزش نشستن را به کودک آموخت. او می‌تواند اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه را که برایش خریده اید را نیز در دست بگیرد. همچنانکه کودک کنترل و تسلط بیشتری را روی بدن خود پیدا می‌کند، با ایجاد حفاظی دور کودک به او کمک کنید تا بنشیند. این حفاظها می‌تواند چند بالش در اندازه های مختلف باشد. وجود چندین بالش به حفظ تعادل او کمک کرده و در صورت افتادن های احتمالی او را از آسیب محافظت خواهد کرد.

آموزش نشستن بچه

آموزش نشستن بچه

استفاده کودک از بدن خود

والدین می‌توانند در این ماهها به کودک خود کمک کنند تا اعضای بدن خود را کشف کند. به او نشان دهید که با دست و پاهایش چه کارهایی می‌تواند انجام دهد.  اگر او را روی شکم بخوابانید، با دستهایش خودش را بالا می‌کشد و با پاهایش به پشت لگد می‌زند. حتی شاهد این هستید که دست و پاهایش را بالا ببرد تعادل خود را روی شکم حفظ کند. علاوه بر این وقتی به پشت خوابیده است سرش را بالا می‌آورد. اگر والدین دستهایش را بگیرند می‌تواند خودش را به بالا بکشد. می‌توانید با استفاده از روغن بچه بدن او را ماساژ دهید با این کار او اعضای بدنش را می‌شناسد.

اسباب بازی مناسب نوزاد تازه متولد شده

در چند روز یا چند هفته نخست که والدین صاحب فرزند می‌شوند شاید احساس کنند که دیگر فرصت انجام هیچ کاری را نخواهند داشت. آنها تنها دغدغه هیچ کاری جز مراقبت از فرزند خود را ندارند. والدین برای ساکت کردن یا مشغول کردن کودک در ماه اول دچار چالش می‌شوند. در این زمانها یک عروسک یا پتوی آرام بخش می‌تواند کودک شما را آرام کند. یک شئی سیاه و سفید و صدادار نیز می‌تواند نوزاد تازه متولد شده را برای مدتی کوتاه ساکت نگه دارد. البته در زمانهای گریه کودک او را در آغوش کشیده و با او صحبت کنید.

اگر مشکل جسمی خاصی مانند دل درد نداشته باشد خواهید دید که دست از گریه کردن برمی‌دارد. بهتر است مادر او را بغل کرده به او شیر دهد و یا جغجغه ای را برایش تکان دهد. او نیز با تمرکز به صورت مادر نگاه خواهد کرد. در زمان هایی که به کار مشغول هستید بهتر است از آویزهایی که کودک شما را آرام نگه می‌دارد، استفاده کنید. تشک های مناسب و نرمی در بازار وجود دارد که مناسب برای غلتیدن و سرگرم شدن کودک می‌باشد. علاوه بر این اسباب بازی های موزیکال نیز تا حد زیادی نوزاد دلبندتان را مشغول خواهد کرد.

اسباب بازی برای نوزاد دختر

بین نوزادان دختر و پسر تفاوت هایی وجود دارد. رنگ های انتخابی لباس، اتاق و حتی نوع اسباب بازی برای فرزند دختر و پسر نیز با هم متفاوت است. اما در بدو تولد اسباب بازی برای نوزادان تفاوت چندانی با یکدیگر نخواهند داشت. در این زمان ها بیشتر والدین علاقمندند تا به صورت محسوس این تفاوت را قائل شوند. اگر قصد خرید اسباب بازی دخترانه برای نوزاد خود را دارید، بهتر است در ابتدا از عروسک های نرم و پولیشی شروع کنید. همانطور که در مطلب مربوط به اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه نیز بیان کردیم، کودکان از طریق بازی با اسباب بازی ها آموزش داده می‌شوند. بنابراین باید علاوه بر انتخاب یک اسباب بازی مناسب، زمانی را با استفاده از این وسایل برای آموزش به فرزندان خود اختصاص دهید.

بازیهای فکری نوزاد 6 ماهه

نوزادان در 6 ماهگی به تدریج شروع به حرکت کردن می‌کنند. آنها در تلاشند تا محیط پیرامون خود را بشناسند. در این زمان والدین موظفند تا برای تقویت مهارت‌های جسمی و عاطفی کودک زمانی را برای بازی کردن با او اختصاص دهند. آنها باید او با کارهای و حرکات مختلف آشنا کنند. در این میان انتخاب نوع و نحوه بازی با کودکان در این سنین از اهمیت بالایی برخوردار است. بازی های فکری در 6 ماهگی کودک می‌تواند از اشیایی ساده و ابتدایی باشد. چرا که کودک با آنها نیز شاید برای ساعتها سرگرم شود. اما اگر قصد خرید یک بازی فکری برای کودک دلبندتان را داشته باشید بهتر است انواع لگوهای رنگی را برای او تهیه نمایید.

سعی کنید بلوک های خانه سازی برای کودک بخرید که بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد. مکعب های چوبی با رنگ های شاد نیز علاوه بر رشد ذهنی و خلاقیت، می‌تواند او را ساعتها سرگرم نگه دارد. این بازی های فکری و سرگرم کننده زمانی برای کودکان جذابتر خواهد شد که والدین نیز با آنها همبازی شوند. البته این به این معنی نیست که کودک را هنگام بازی کردن به خود وابسته کنید. می‌توانید از این فرصتها کمک گرفته تا به تدریج کودک را مستقل بار آورید. مکعب های پارچه ای با اشکال مختلف مانند انواع حیوانات نیز می‌تواند به عنوان یک بازی فکری کودکان ۶ ماهه را سرگرم کند.

اسباب بازی برای نوزاد پسر

همانطور که می‌دانیم اسباب بازی ها جز بهترین وسایلی هستند که می‌توانند به رشد ذهنی کودک را تقویت نمایند. انتخاب یک اسباب بازی مناسب با سن و جنسیت کودک، به او در شناخت هویت خود کمک خواهد کرد. در بدو تولد دسته ای از اسباب بازی های به‌ صورت مشترک برای نوزادان دختر و پسر قابل‌ استفاده هستند. اما با گذشت زمان و بزرگتر شدن کودک اسباب بازی مناسب برای فرزندان پسر متفاوت خواهد بود. ماشین‌ها یکی از مهم‌ترین اسباب بازی هایی است که پسران به آن علاقه ای ویژه دارند. خرید ماشین های رنگی موزیکال کوچک نیز حتی برای نوزادان پسر گزینه ای مناسب و سرگرم کننده می باشد. به طور کلی اسباب بازی های موزیکال حواس کودک را تقویت خواهد کرد.

خرید اسباب بازی کودک ۹ ماهه

در مطالب قبلی اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون خرید اسباب بازی برای کودکان در ۹ ماهگی را دنبال می‌کنیم. کودکان در ۹ ماهگی به توانمندی های مختلفی دست پیدا می‌کنند. آنها می‌توانند مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را به تنهایی روی زمین بنشینند. آنها با خزیدن خود را روی زمین حرکت می‌دهند. گاها نیز با کمک والدین می‌توانند روی دو پا بایستند. با دست به دست کردن اشیا آنها را بررسی می‌کنند. یک دست را به حالت نشسته دراز می‌کند تا شئی های کوچک را بگیرد. اسباب بازی هایی را که در اطرافش است به سمت والدین دراز می‌کند تا به آنها بدهد. همچنین اسباب بازی هایی را که از لبه تخت یا میز می‌افتد دنبال می‌کند.

علاقمند به این است که اسباب بازی هایی را که مقداری از آن پنهان شده را پیدا کند. علاوه بر بازی با اسباب بازی هایش از قایم باشک و دالی بازی استقبال می‌کند. او به جعبه های اسباب بازی ها بسیار علاقمندتر از خود اسباب بازی است. پس جای تعجب نیست اگر مدام سر در جعبه های اسباب بازیش کند. گاها نیز به سراغ کابینت یا کشوها رفته و کفگیر و ملاقه را درآورده و آنها را به زمین یا میز می‌زند. اگر یک تابه نیز به او بدهید خوشحالی او را کامل کرده‌اید. به طور کلی در این سنین کودک از گوش دادن به صداهای ایجاد شده لذت می‌برد. در ادامه این مطالب چند اسباب بازی مناسب برای کودک ۹ ماهه را معرفی می‌کنیم:

اسباب بازی های موزیکال

با توجه به اینکه کودکان در ۹ ماهگی علاقه خاصی به صداها دارند، خرید یک اسباب بازی موزیکال می‌تواند برای آنها بسیار جذاب باشد. انواع جغجغه های موزیکال یا پیانوهایی با صداهای متنوع یک اسباب بازی مناسب برای این سنین محسوب می‌شود. بلزها نیز می‌توانند کودکان را به وجد آورده و نیازهای روحی آنها در این سنین تامین کنند.

اسباب بازی ربات موزیکال

اسباب بازی ربات موزیکال

تلفن اسباب بازی

کودکان در سنین ۹ ماهگی شروع به تقلید از والدین می‌کنند. در این زمان یک گوشی تلفن رنگی شاد با طرح های عروسکی کودک را بسیار سرگرم می‌کند. در هنگام بازی بهتر است به کودک کمک کنید تا مهارت های گفتگو را بیاموزد.

اسباب بازی پسرانه موبایل

خرید اسباب بازی موبایل موزیکال

انواع لگو

در سنین نه ماهگی، کودکان آمادگی مهارت‌های حل مسئله را پیدا می‌کنند.  کودکان در هنگام بازی با لگو فرصت لازم برای رشد و خلاقیت های ذهنی را پیدا خواهند کرد. آنها با بازی و منظم کردن اشکال ساعات زیادی مشغول می‌شوند.

جورچین اشکال

در سنین ۹ ماهگی کودکان در تلاش برای فهمیدن چرایی و چگونگی ها می‌باشند. جورچین های جز اسباب بازی های مناسبی هستند که این کنجکاوی را تامین می‌کنند. آنها باید هر شکل را از جای خالی مناسب خود رد کنند. این موضوع یک چالش جذاب برای کودکان در این رده سنی به شمار می‌‌آید.

جمع بندی نهایی

با مطالعه مطالب بالا متوجه شدید که اسباب بازی مناسب نوزاد شش ماهه چیست. به طور کلی هر آنچه که کودک درباره وسایل پیرامون، رنگ ها، اشکال و … می‌بیند، از طریق بازی با اسباب بازی ها و ارتباط با اشیا می‌آموزد. اسباب بازی دخترانه برای کودکان می‌تواند خرید عروسک باربی با طرح های مختلف باشد. در صورتی که قصد خرید اسباب بازی برای کودکان در تمامی سنین را دارید بهتر است از مشاورین فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو کمک بگیرید. ما در این فروشگاه معتبر و بزرگ در کنار شما هستیم تا خریدی جذاب، به صرفه و راحت را تجربه کنید. اگر از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید خوشحال می‌شویم تا این مطالب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *