عروسک

عروسک انگشتی چیست و استفاده از آن برای کودک چه مزایایی دارد؟

عروسک انگشتی چیست

دنیای عروسک‌ها بسیار گسترده است و هر کس با توجه به نیاز خود می‌تواند از آن ها بهره‌مند شود. برخی از افراد در سنین کودکی به دنبال استفاده از عروسک می‌باشند و برخی دیگر در بزرگسالی نیز عروسک ها را رها نمی‌کنند. در این بخش قصد داریم به صورت ویژه به بررسی عروسک انگشتی بپردازیم. در اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو انواع و اقسام عروسک های پولیشی، انگشتی، نمدی و پارچه‌ای موجود است. اما داستان هر عروسک و همچنین نحوه استفاده از آن کاملا متفاوت خواهد بود. در بخش‌های بعدی این موضوع را از جهات مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. اما قبل از بررسی عروسک انگشتی بهتر است به چند نکته بسیار مهم و کاربردی اشاره کنیم.

اولین و مهمترین نکته ای که قبل از خرید عروسک انگشتی باید به آن توجه نمایید، کیفیت ساخت آن است. عروسک های انگشتی با توجه به اندازه کوچکی که دارند، معمولا در بسیاری مواقع همراه و دوست کودکان هستند. به همین دلیل شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که بهترین و با کیفیت ترین نوع عروسک را خریداری کنید. چرا که اگر سن کودک شما کم باشد، آن را در دهان خود می‌کند. از طرفی قابلیت شست و شوی ان نیز بسیار مهم است و می‌تواند روی نوع استفاده کودک تاثیر گذار باشد. دقت کنید برخی از عروسک های انگشتی دارای محدودیت سنی بوده و این موضوع نیز در زمان خرید باید مورد بررسی قرار گیرد.

عروسک انگشتی چیست؟

عروسک های بسیار کوچکی که از جنس پارچه و نمد که در روی انگشتان هر شخص سوار می‌شوند را عروسک انگشتی می‌گویند. این مدل عروسک معمولا برای کودکان سنین 1 تا 4 سال مورد استفاده قرار میگیرد. البته برخی از عروسک های انگشتی که دارای بخش تیز و یا پلاستیکی هستند ویژه نمایش می‌باشند. این مدل عروسک دارای محدودیت سنی خاصی است وشاید برای همه کودکان مناسب نباشد. عروسک‌های انگشتی با اهداف خاصی مورد استفاده والدین و کودکان قرار خواهند گرفت. در برخی مواقع برای آموزش فرهنگ و همچنین امور اجتماعی لازم است که والدین از یک دوست خیالی و با قابلیت‌های استثنایی استفاده کنند. در این صورت عروسک های انگشتی بهترین گزینه و دوست برای آن ها خواهد بود.

عروسک نمایشی خرس پو

عروسک های انگشتی که مورد استفاده کودکان قرار می گیرد، معمولا به صورت یکدست می باشد. بخش تیز و یا جدا شدنی ندارند و از طرفی قابلیت شست و شو نیز خواهند داشت. به همین دلیل است که والدین در زمان خرید عروسک انگشتی روی این موضوع دقت فراوان دارند و مشخصات هر عروسک را به صورت مجزا مورد بررسی قرار میدهند. در برخی مواقع ممکن است که اقدام به خرید آنلاین عروسک کنید. در این صورت حتما در مورد ضد حساسیت بودن پارچه را مورد بررسی قرار دهید. چرا که در غیر این صورت ممکن است که کودک شما در معرض آلودگی و مشکلاتی از این دست باشد.  عروسک های انگشتی ایرانی و خارجی ندارد، اما سعی کنید آن را به صورت مجموعه‌ای خریداری نمایید. در این صورت برنامه ریزی برای نمایش و همچنین آموزش به کودکان نیز در بهترین حالت ممکن انجام خواهد شد.

مزایای بازی کودکان با عروسک انگشتی چیست؟

عروسک های انگشتی قدمتی دیرینه دارند و نوع بازی کردن یک فرد با آن ها تعیین کننده فواید آن ها برای کودکان خواهد بود. با توجه به این موضوع قصد داریم در این بخش به بررسی فواید بازی با عروسک انگشتی برای کودکان بپردازیم. دقت کنید که با یک بار بازی کردن نتایج آن ملموس نخواهد بود و نیاز است که برای هر یک از آن ها اندکی زمان صرف شود تا به نتایج مورد نظر برسید.

1.     آشنایی با یک دوست بی ضرر

همانطور که میدانید عروسک ها، بهترین دوست بچه ها هستند. چرا که بازی کردن و همچنین آموزش جدیدترین نکات توسط والدین به وسیله آن ها صورت میگیرد. از طرفی قدرت خلاقیت کودکان نیز به آن ها کمک خواهد کرد که روابط خود را مدیریت کرده و با اطرفیان نیز ارتباط بهتری برقرار کنند. با توجه به این موضوع استفاده از عروسک های انگشتی می‌تواند حد و مرز دوستی را مشخص کند. والدین برای کودکانی که قصد مهد کودک رفتن دارند و از طرفی در مورد دوست غریبه اطلاعاتی ندارند، می‌توانند عروسک انگشتی گروهی تهیه کنند.

اگر اندکی زمان صرف این موضوع کرده و با آن کودکان خود را مورد آزمایش قرار دهند، می‌توانند به یک نتیجه مطلوب و دلخواه برسند. دقت کنید که عروسک های انگشتی به دلیل ظاهر ساده و همچنین ارتباط مناسب برای کودکان حالت یک دست و جذاب دارد. در بخش های بعدی این موضوع را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

2.    آموزش مهارت های ویژه به بچه ها

در برخی مواقع والدین مجبور هستند که فرزند خود را برای مدت زمانی در خانه تنها بگذارند. کودک باید بتواند شرایط منزل را کنترل کند و از طرفی در خانه نیز احساس بدی نداشته باشد. عروسک های انگشتی همانطور که می‌دانید به صورت گروهی طراحی وساخته می شوند و افراد می‌توانند روابط بین خانواده و مهارت های شخصی را بواسطه آن آموزش دهند. شما به عنوان والدینی دلسوز باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با یک داستان مناسب تنها بودن در منزل را به کودکان خود آموزش دهید. در این صورت کودکان شما به  نتیجه مطلوب شما دست خواهند یافت و می‌توانند به تنهایی در منزل زمان خود را سپری کنند.

البته این تمام خواص استفاده از عروسک انگشتی نخواهد بود و شما می‌توانید مهارت های فردی مناسب را به نیز به کودکان خود آموزش دهید. مهارت هایی مانند لباس پوشیدن و همچنین غذا خوردن با استفاده از عروسک های انگشتی کاری بسیار آسان است. کودکان با بازی کردن سرعت یادگیری بسیار بالایی را تجربه می کنند. به همین دلیل است که روانشناسان این حوزه به این مطلب اشاره دارند که از عروسک ها برای آموزش بچه ها استفاده شود.

3.    احساس همدلی و درک متقابل

دنیای بچه ها بسیار محدود است و به همین دلیل درک مناسبی از احساس همدلی نخواهند داشت. به همین دلیل ما به عنوان بزرگترها وظیفه داریم که بدانیم عروسک انگشتی چیست و با بازی کردن به کودکان خود این موضوع را آموزش دهیم. معمولا عروسک های انگشتی به صورت گروهی مورد استفاده قرار میگیرند. در صورتی که بتوانید خلاء یک عروسک را به کودکان خود نشان دهید، می‌توانید احساس همدلی و درک متقابل را در او بیدار کنید. چرا که کودکان به صورت ذاتی با برخی از این احساسات آشنایی دارند، اما درک مناسبی از این احساسات نداشته وهمین موضوع نیز موجب می‌شود که روابط اجتماعی مناسبی از خود نشان ندهند.

از طرفی برای آموزش بهتر کودکان خود می‌توانید از دوستان و همچنین کودکان همسن او نیز استفاده کنید. برخی از والدین برای کودکان خود زمان بیشتری صرف می‌کنند و از مربی مهد کودک نیز در خواست کرده که با عروسک های خود کودک و همسالان او درس  داده شود. در این صورت کودک نیز می‌تواند به صورت غیر مستقیم به اهداف آموزشی خود دست پیدا کند.

4.    مدیریت احساس مخصوصا خشم

شاید برای شما عجیب باشد که بدانید برخی از کودکان از بدو زمان تولد با خشم متولد می‌شوند. این موضوع می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که در این مقاله قصد بررسی آن ها را نخواهیم داشت. معمولا عروسک های انگشتی برای کودکان بسیار جذاب می‌باشند و به همین دلیل است که آن ها نیز علاوه بر ارتباط بهتر با هر یک از عروسک ها احساسات خود را نیز بیشتر و بهتر بروز میدهند. البته دقت کنید در این روش بازی کردن خود کودک به تنهایی با اسباب بازی های انگشتی بازی می‌کند. شما به عنوان والدین کودک باید رفتار او را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که رفتار مناسبی با عروسک انگشتی خود ندارد، این یک نشانه خواهد  بود.

در مقاله بازی درمانی کودکان به صورت ویژه در مورد کنترل خشم و بازی های مرتبط با آن صحبت کرده ایم، به همین دلیل برای اطلاعات بیشتر شما را به آن ارجاع میدهیم. نکته بسیار مهمی که شما باید مد نظر قرار دهید، درک خشم کودک است. اگر شما نیز با کودک خود به درستی رفتار نکنید، او خشم بیشتری را تجربه خواهد کرد. برخی از والدین مهربان بودن  را به کودکان خود تحمیل می‌کنند. در صورتی که واقعیت چیز دیگری است و این موضوع می‌تواند روی روحیه آن ها تاثیر بگذارد. دقت کنید که خوب بودن و بد بودن برای کودک یک انتخاب است و نمی‌توان این موضوع را به آن ها تحمیل کرد. به همین دلیل باید از روش مناسب برای تربیت کودکان خود استفاده کنید. دقت کنید نوع بازی کردن کودک با عروسک انگشتی حاوی اطلاعات بسیار زیادی خواهد بود.

خرید عروسک انگشتی کاغذی بهتر است یا خرید عروسک انگشتی پلاستیکی

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که والدین در جوامع مختلف با آن روبرو خواهند بود، تنوع بسیار بالای انتخاب عروسک انگشتی است. از طرفی عروسک های انگشتی با جنس جدید نیز می‌تواند یک عامل سردرگمی جدید باشد. در صورتی که قصد خرید یک عروسک انگشتی ارزان دارید، می‌توانید از عروسک های انگشتی نمدی استفاده کنید. اما اگر قصد خرید عروسک انگشتی با عمر طولانی دارید، قطعا نمونه های پلاستیکی بهتر است. دقت کنید که ساخت عروسک انگشتی کاغذی به صورت اوریگامی کار ساده‌ای بوده و در پست‌های بعدی به صورت ویدیویی آن را آموزش خواهیم داد.

عروسک نمایشی طرح قورباغه

همواره قبل از خرید عروسک انگشتی پلاستیکی و کاغذی به داستان آن نیز دقت کنید. در برخی مواقع یک انیمیشن پخش شده در رابطه با آن می‌تواند نتایج بسیار جذابی را به ارمغان آورد. از طرفی قدرت داستان سرایی والدین در بازی با این عروسک ها نیز بیشتر خواهد شد. عروسک انگشتی معمولا داستان های بسیار زیادی ندارند، اما نکته بسیار مهم آن ها در این است که این عروسک ها از عمر مناسب و دوام بسیار بالایی برخوردارند. البته به شرطی که از ان ها درست نگهداری شود. در غیر این صورت ممکن است که نتایج جذابی را مشاهده نکنید.

آیا عروسک انگشتی نمدی برای کودکان در سنین پایین مناسب است؟

آیا که می دانید عروسک انگشتی چیست و یا برخی از عروسک های انگشتی نمدی از خود پرز میدهند. به همین علت علاوه بر کثیف کردن اتاق بازی کودک روی تنفس او نیز تاثیر گذار خواهد بود. شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که با افزایش دقت خود در زمان خرید عروسک از اسباب بازی دخترانه و پسرانه بهره‌مند شوید. در این صورت علاوه بر سلامت کودک خود انتخاب های بسیار زیادی نیز خواهید داشت که متناسب با روحیه کودک شما می‌باشد. البته اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو برای شما یک امکان ویژه نیز فراهم می‌کند و آن هم امکان استفاده از مشاوره رایگان است.

عروسک نمایشی کیتی

تفاوتی ندارد که قصد خرید عروسک باربی دارید و یا قرار است که عروسک انگشتی گروهی حیوانات تهیه کنید. نکته بسیار مهم در این است که عروسک مورد نظر مطابق روحیه و نیاز فرزند دلبند شما باشد. در شازده کوچولو هدف ما صرف فروش اسباب بازی و عروسک به صورت آنلاین نخواهد بود. بلکه هدف ما رضایت کودکان و همچنین بهبود قدرت روابط اجتماعی آن ها می‌باشد. به همین دلیل هر عروسک را مطابق نیاز کودک معرفی خواهیم نمود. در این صورت بچه ها هنگام بازی کردن نیز می‌توانند علاوه بر لذت بسیار بالا، مهارت های فردی خود را بهبود بخشند.

 عروسک انگشتی خارجی تهیه کنیم یا ایرانی

یکی از چالش‌های والدین در زمان خرید عروسک و اسباب بازی کشور سازنده آن می‌باشد. برخی مواقع عروسک تبلیغات بسیار زیادی در راستای کیفیت عروسک انگشتی خارجی انجام می‌شود، اما واقعیت کاملا متفاوت خواهد بود. به همین علت است که باید به صورت مورد به مورد بررسی شود. در زمان خرید عروسک انگشتی ایرانی و خارجی  کیفیت ساخت و همچنین مواد اولیه آن باید مورد توجه قرار گیرد. در برخی مواقع عروسک انگشتی خارجی کیفیت بسیار پایینی دارد و صرفا به سبب وارداتی بودن قیمت آن بالا است. اما در مقابل عروسک انگشتی ایرانی علاوه بر کیفیت بسیار مناسبی از که خود ارائه می‌دهد، قیمت متعادلی نیز دارد. به همین دلیل است که ما همواره به افراد توصیه می‌کنیم که کیفیت دوخت و بافت پارچه را به دقت بررسی نمایند. در این صورت می‌توانند به  نتیجه بسیار عالی و مورد نظر دست پیدا کنند.

نتیجه گیری نهایی

در این بخش به صورت کامل و جامع به بررسی انواع عروسک انگشتی و مزایای استفاده از آن پرداختیم. اما در صورتی که از عروسک انگشتی استفاده می‌کنید، نظر خود را در بخش کامنت‌های این مقاله با ما مطرح کنید. در این صورت دیگران نیز می‌توانند در زمان خرید عروسک انگشتی تجربه بسیار مناسبی به دست آورند. هدف والدین از خرید عروسک انگشتی می‌تواند، متفاوت باشد.  به همین علت شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که با یک برنامه ریزی مناسب و منطقی بر اساس نیاز کودک خود خرید عروسک انگشتی را انجام دهید. شما در اسباب فروشی شازده کوچولو از مشاورین خبره و با تجربه ما کمک خواهید گرفت که نیاز شما از زوایای مختلف مورد بررسی قرار میدهند و بهترین انتخاب را به شما معرفی خواهد کرد.

عروسک نمایشی فیل

 همواره به این موضوع دقت کنید که قیمت عروسک انگشتی مهم نیست، بلکه کیفیت و کشور سازنده آن مورد توجه است. در برخی مواقع یک عروسک ارزان بوده و استفاده از آن روی سلامت کودک تاثیر گذار است. شما به جهت حفظ سلامت روحی او از عروسک انگشتی استفاده می‌کنید، اما نتیجه به دست آمده موجب می‌شود که عروسک مورد نظرتان روی سلامت کودک تاثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال کسی که اقدام به خرید عروسک انگشتی نمدی بی کیفیت می‌کند به صورت مستقیم سلامت فرزند خود را هدف خواهد گرفت. چرا که پرزهای آن می‌تواند روی قدرت تنفس او تاثیری منفی بگذارد. در صورتی که از مطالعه این بخش لذت بردید، خوشحال می شویم که اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو را در شبکه های اجتماعی خود به دیگران معرفی کنید. در این صورت کودکان بیشتری شادی را تجربه خواهند کرد. ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *