اسباب بازی, عروسک

بهترین هدیه برای کودک

بهترین هدیه برای کودک

در مطالب امروز فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو، موضوع بهترین هدیه برای کودک را مطالعه خواهید کرد. یکی از لذت‌بخش ترین کارها از نظر والدین و بزرگترها هدیه دادن به کودکان است. علاوه بر این هر کودکی با گرفتن هدیه یا پاداش بسیار خوشحال خواهد شد. شاید در نگاه اول خرید هدیه امری ساده و راحت باشد. اما اگر بخواهیم این کار را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم، نیازمند آگاهی و اطلاعات خواهد بود. چرا که این امکان وجود دارد یک هدیه برای یک کودک مناسب و برای کودکی دیگر نامناسب باشد.

 اما در این میان یک عمومیت وجود دارد، آن هم اسباب بازی‌ها هستند. بله بهترین و جذابترین هدیه‌ای که کودکان را خوشحال کرده و آنها را به وجد می‌آورد انواع اسباب بازی می‌باشد. مزیت خرید اسباب بازی به‌عنوان هدیه برای کودکان این است که دستتان برای انتخاب باز است. چرا که امروزه با گسترش دنیای اسباب بازی‌ها و تنوع بسیاری بالای محصولات، نیازها و سلیقه تمامی کودکان را برطرف می‌سازد. اگر می‌خواهید به راحتی و بدون اتلاف وقت هدیه‌ای مناسب برای کودکتان تهیه کنید، تا پایان مطالب امروز ما را همراهی نمایید.

انواع هدیه دخترانه

هدیه‌ای که برای دختران خریداری می‌شود باید با روحیات، سلیقه و سن آنها متناسب باشد. در ادامه به شما برای خرید اسباب بازی دخترانه برای هدیه کمک می‌کنیم:

عروسک یونیکورن آبرنگی

یکی از جذابترین و زیباترین هدیه‌هایی که می‌توان به دختران در هر سنی هدیه داد، عروسک‌های یونیکورن است. این نوع عروسک کاملا با روحیات لطیف و رویایی دخترانه هماهنگ بوده و هدیه‌ای مناسب برای آنها محسوب می‌شود. رنگ‌بندی متنوع و آبرنگی این عروسک باعث می‌شود تا کودکان با هر سلیقه رنگی آن را بپسندند. از این عروسک علاوه بر هدیه می‌توان به عنوان یک پاداش استفاده کرد.

عروسک یونیکورن آّرنگی نشسته

عروسک یونیکورن آّرنگی نشسته

اگر فرزندی دارید که نیازمند پاداش است، این گزینه برای او ایده‌آل و مناسب خواهد بود. در نظر داشته باشید پاداش برای رفتار مطلوب کودکان، یک تقویت کننده محسوب می‌شود. چرا که کودک شما نسبت به کاری که انجام داده حس خوبی پیدا می‌کند و در نتیجه این میل در او بوجود می‌آید که آن کار را مجددا تکرار نماید. بنابراین علاوه بر تحسین کلامی، از اسباب بازی‌های مورد علاقه کودک برای تشویق او کمک بگیرید. چرا که بهترین هدیه برای کودک به ویژه فرزندان دختر خواهد بود.

عروسک خرس بوبی

از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین عروسک ها میان کودکان به ویژه دختران عروسک خرس است. جنس نرم و لطیف این خرس پولیشی هر کودک را جذب خود می‌کند. اگر فرزند دختری دارید که در جدا خوابیدن از شما مشکل دارد، این خرس دوست داشتنی را برای او تهیه کنید. به طور کلی کودکان ترجیح می‌دهند در کنار والدین خود بخوابند. لازم به ذکر است که خوابیدن کودک در رختخواب والدین به جز مواردی خاص اصلا کار درستی نیست. این کار سبب می‌شود که وابستگی کودک به شما بیشتر شود و در آینده مشکلات متعددی برایش به وجود آید. بنابراین بهترین کار این است که اجازه ندهیم کودکان محل خواب والدینشان را مکان خواب خود بدانند.

عروسک خرس بوبی اورجینال

عروسک خرس بوبی اورجینال

 اگر کودک شما به این کار وابسته شده، بهتر است هر چه سریعتر او را از ادامه این روش منصرف کنید. روش‌های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد. علاوه بر انجام آنها خرید خرس مشکل شما را تا حدی برطرف می‌کند. این عروسک را برای او خریداری نموده و تا آن را به عنوان یک دوست و همراه صمیمی با خود به رختخواب ببرد. پس کودک خود را به تنها خوابیدن تشویق نمایید و به او جایزه بدهید. پاداش او می‌تواند همین عروسک خرس بوبی باشد. در ضمن حتما به کودک خود بگویید که چقدر به او افتخار می‌کنید. این مطلب را نیز یادآوری کنید که او دختر بزرگی شده و می‌تواند تنها در تخت خود بخوابد. در طول روز نیز او را بیشتر مورد توجه و نوازش قرار دهید.

عروسک اسموتی اورجینال

از اسباب بازی‌های دخترانه ترند و پرطرفدار همین عروسک‌های اسموتی است که بهترین هدیه برای کودک نیز محسوب می‌شود. اگر احساس می‌کنید اتاق دخترتان برایش تکراری شده لازم نیست اتاق کودک را کاملا تغییر دهید. بهتر است برای جالب و جذاب شدن او از این نوع عروسک استفاده نمایید. علاوه بر این می‌توانید عکس‌هایی را با کمک کودکتان انتخاب و چاپ کرده و به دیوار آویزان کنید. تغییر رنگ اتاق او نیز گزینه‌ای دیگر برای جذابیت بیشتر می‌باشد. از عروسک‌های اسموتی علاوه بر وسیله بازی میتوان به عنوان بالشت استفاده کرد. دو رنگ از این عروسک در دو سایز مختلف جلوه‌ای جدید و خاص به تخت کودک می‌دهد. هنگام انتخاب رنگ عروسک، از کودک خود نیز سوال کنید که دوست دارد چه رنگی از این نوع عروسک را داشته باشد.

عروسک میلک شیک اسموتی

عروسک میلک شیک اسموتی

عروسک لاما پرزی

عروسک‌ها یکی از بهترین و مناسب‌ترین وسایل بازی برای دختران هستند. شتر‌های لاما نیز یکی از موجودات دوست داشتنی و خاص می‌باشند. اما در این میان عده‌ای از کودکان از حیوانات می‌ترسند و با دیدن آنها دچار استرس و اضطراب می‌شوند. اگر فرزند شما نیز از حیوانی می‌ترسد او مجبور نکنید که به آن نزدیک شود. ابتدا از راه دور در کنار کودک ایستاده و هر دو آن را تماشا کنید. به او فرصت دهید کودکان دیگر را در کنار حیوانات ببیند، اما فاصله مطمئن را با حیوان حفظ کنید. یکی از بهترین راههایی که هر کودکی را نسبت به حیوانات خوشبین می‌کند، خرید عروسک به شکل حیوانات است. می‌توانید در خانه عروسک لاما را حرکت داده و با آن نقش حیوان را بازی کنید. برای جذابیت بیشتر، بهتر است این نقش را پس از خود به کودک واگذار نمایید.

عروسک لاما رنگی

عروسک لاما رنگی

عروسک باربی با بچه

به طور کلی عروسک‌های باربی جذابیت زیادی برای دختران دارند. بازی با عروسک خرس همدلی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی را در کودکان افزایش می‌دهد. مزیت این نوع عروسک این است که قوه تخیل را نیز در آنها تقویت می‌کند. اگر فرزند دختری دارید که نافرمانی می‌کند با خرید عروسک باربی او را به مطیع بودن تشویق کنید. کلید انگیزه دادن به کودکان، مثبت اندیشی و رفتار مناسب والدین است.بزرگترها باید با رفتارشان نشان دهند از کودک انتظار دارند دستوراتشان را اطاعت کنند.

عروسک باربی با بچه

عروسک باربی با بچه

مزیت دادن این عروسک به کودک نافرمان این است که کودک همراه با باربی را بچه خود تصور می‌کند. بنابراین احساس مسئولیت پذیری و مطیع بودن در او تقویت خواهد شد. بنابراین بهترین هدیه برای کودک به ویژه کودکان دختر، عروسک‌های باربی است. در نظر داشته باشید زمانی که کودک شما از فرمان‌هایتان اطاعت کرد او را تشویق کنید. به طور مثال به او بگویید: ( ممنون که به من کمک کرده و اتاقت را تمیز کردی. ) بنابراین تحسین کردن زبانی و دادن پاداش برای کودکان نافرمان یکی از راه‌ حل‌های کاربردی می‌باشد‌.

انواع هدیه پسرانه

هدیه برای کودکان پسر می‌تواند از بین انواع وسایل بازی مانند ماشین، تفنگ، قطار و بسیاری دیگر باشد. در ادامه تعدادی از اسباب بازی‌های مناسب برای پسران را معرفی می‌کنیم:

تفنگ اسباب بازی دولول

با توجه به روحیات پسران، انواع تفنگ در انتخاب و خرید اسباب بازی پسرانه در اولویت قرار دارد. عده‌ای از پسران به بازی‌های کامپیوتری معتاد شده‌اند و این نوع بازی برای آنها جذاب و جالب می‌باشد‌. تا این جای قضیه هیچ مشکلی وجود ندارد، اما زمانی این موضوع دردسرساز می‌شود که کودکان در کارهای دیگر خود کوتاهی می‌کنند‌‌. در این شرایط علاوه بر محدود کردن و محرومیت آکاهانه او از این نوع بازی‌‌، باید یک جایگزین برای آن پیدا کرد. تفنگ ها جز اسباب بازی‌هایی هستند که کودکان را در این زمینه سرگرم می‌کنند‌.

اسباب بازی تفنگ دولول

اسباب بازی تفنگ دولول

بیسیم اسباب بازی کودک

استفاده از این نوع اسباب بازی را می‌توانید وسیله‌ای قرار دهید تا کودکان افکار و احساساتشان را با شما در میان بگذارند. با این کار والدین می‌توانند آنها را درک کرده و در مشکلات زندگی به آنها کمک کنند. با خرید دو عدد از این بیسیم می‌توانید با کودک خود ارتباط برقرار کرده و از درونیات آنها باخبر شوید. برای برقراری یک ارتباط خوب با فرزند باید برای او زمان بگذارید. می‌توانید سوال ‌های خود را در قالب بازی و به وسیله بیسیم و البته به صورت غیرمستقیم از آنها بپرسید. آنها را به این سمت ببرید که وقایع روزانه و احساساتشان را با جزئیات برایتان شرح دهند. در نظر داشته باشید که کودکان در هنگام بازی احساسات و نگرانی‌های احتمالی خود را بروز می‌دهند. بنابراین یکی از ساده‌ترین راههای صمیمیت و کشف مشکلات درونی کودک، کمک گرفتن از بازی و اسباب بازی می‌باشد.

اسباب بازی بیسیم

اسباب بازی بیسیم

عروسک سالیوان خوابیده

پسران به شخصیت‌های کارتونی علاقه زیادی دارند. یکی از اسباب بازی‌هایی که مناسب برای فرزندتان است، این عروسک کارتونی و جذاب می‌باشد. بسیاری از این کودکان به این هیولای آبی و دوست‌ داشتنی علاقه داشته و می‌توان آن را به عنوان هدیه و پاداش به آنها داد. والدین برای تأثیرگذاری بیشتر پاداشهای خود باید به آنها تنوع ببخشند. با این کار تشویق، تحسین و پاداش برای آنها جذابیت خواهد داشت. بنابراین می‌توانید یکبار برنامه تفریحی برایش بریزید و بار دیگر این عروسک سالیوان خاص را به او هدیه بدهید.

عروسک سالیوان خوابیده اورجینال 85سانتی متری

عروسک سالیوان خوابیده اورجینال 85سانتی متری

عروسک موز بالشتی

اگر پسری پرانرژی یا بیش فعال دارید، بهتر است اسباب بازی مناسب با شرایط او برایش خریداری کنید. عروسک موز جز وسایل بازی است که خراب نمی‌شود و می‌توانند به با آن هر حرکتی را انجام دهند. علاوه بر این در صورت خسته شدن از این عروسک بامزه به‌ عنوان بالشتی نرم و گرم استفاده کنند. مزیت دیگر این عروسک این است که در ارتباط زیاد با کودک، قابلیت شستشو داشته و هیچ حساسیتی برای او ایجاد نخواهد کرد. بنابراین والدین می‌توانند با خیال راحت این اسباب بازی امن و بدون خطر را برای فرزندشان تهیه نمایند.

عروسک موز

عروسک موز بالشتی

عروسک پاندا سورپرایزی مدل بامبو

همانطور که می‌دانید پسران عاشق هیجان هستند و با هدیه‌های سورپرایزی به وجد می‌آیند. اگر تصمیم دارید هدیه‌ای برای تولد یا به عنوان تشویق به فرزندتان بدهید، حتما این عروسک پاندا را در لیست اولویت خود قرار دهید. البته ناگفته نماند که این پاندای سورپرایزی را می‌توان در هر سن و جنسیتی هدیه داد. از لحاظ روانشناسی نیز عروسک‌هایی با جنس پولیش و نانو کودک را آرام کرده و استرس و اضطراب‌های احتمالی او را ازبین خواهد برد.

عروسک پاندا زیپ دار

عروسک پاندا زیپ دار

عروسک گوریل دست دراز

همانطور که می‌دانید اسباب بازی‌ها علاوه بر ایجاد سرگرمی در رشد و توسعه مهارت‌های کودکان تأثیرگذار است. این گوریل با ظاهری خاص و جذاب می‌تواند بهترین هدیه برای کودک شما در هر سنی باشد. این گوریل با رنگ سیاه را می‌توانید برای فرزندی که اتاق خود را مرتب نمی‌کند به عنوان هدف قرار دهید. به او بگویید اگر برای مدت مشخصی وسایل اتاقش را در جای خود گذاشته و همیشه مرتب باشد، این عروسک دوست داشتنی را به عنوان هدیه به او می‌دهید. می‌توانید در قدم‌های کوچکتر از تحسین کلامی استفاده کنید و جدول امتیازی را برایش تهیه کنید.

عروسک گوریل

عروسک گوریل

اگر جمع امتیازهای کارهای خویش به ۱۰۰ رسید این عروسک را برایش خریداری نمایید. به طور مثال، بار اول به خاطر برداشتن یک لباس از کف اتاقش او را تحسین کرده و یک امتیاز برایش در نظر بگیرید. می‌توانید برای کمک و انگیزه بیشتر، به او کمک کرده و دیگر وسایل را نیز به همراه هم جمع‌آوری کنید. بار بعد نیز به خاطر دو عدد از اسباب بازی‌هایش که جمع آوری کرده امتیاز بیشتری برایش قائل شوید. البته زمانی که رفتار مورد نظر خود را در او تثبیت کردید نیازی به پاداش اضافه نخواهد بود. در نهایت نیز جمع امتیازاتش را به صد رسانده و این هدیه ویژه را برای او خریداری کنید.

سخن نهایی

در این مطلب با بهترین هدیه برای کودک آشنا شدید. اگر نمی‌دانید چه هدیه‌ای به کودک خود یا دیگر کودکان دهید، می‌توانید از مواردی که در این مقاله آورده شده، استفاده کنید. ما برای آنکه کار شما آسان‌تر شود، گزینه‌های پیشنهادی دخترانه را از پسرانه جدا کردیم. تا به آسانی بتوانید خرید و انتخاب خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید که  هیچ چیز به اندازه اسباب بازی نمی‌تواند دل یک کودک شاد کند.

ضمن آنکه خرید اسباب بازی و عروسک، برای بزرگسالان نیز جذاب است. شما می‌توانید این پیشنهاد را در نظر داشته باشید که برای سوپرایز بزرگسالان نیز از اسباب بازی یا عروسک استفاده کنید. در پایان باید بدانید که داشتن اسباب بازی و بازی کردن با آنها برای روان سالم کودک ضروری بوده و نمی‌توان از این موضوع غافل شد. برای مشاوره یک خرید عالی می‎‌توانید در قسمت نظرات بریا ما پیام بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی شما باشیم. سپاس از همراهی شما تا پایان این مطلب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *