اسباب بازی

بهترین بازی های فکری

بهترین بازی های فکری کودکان

یکی از انواع بازی ها در ارتباط با بازی های فکری می‌باشد. همانطور که از نام این نوع بازی مشخص است، مربوط به فعالیت های ذهنی به صورت هدفمند می‌باشد. در مطالب امروز فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو به بررسی بهترین بازی های فکری خواهیم پرداخت. اگر تصمیم دارید بازی های فکری را برای کودک خود خریداری کرده و از فواید این نوع بازی آگاه شوید تا پایان این مطالب با ما همراه شوید.

بازی های فکری موجب می‌شود تا علاوه بر سرگرم شدن کودک، ورزشی برای مغز او محسوب شود. تقویت حافظه و رشد مغزی یکی از فواید بازی های فکری است. همچنین این دسته از بازی ها تمرکز کودک را بالا برده و به قدرت حل مسائل گوناگون به او کمک خواهد کرد. بخشی از بازی های فکری نیز به صورت جمعی و گروهی اجرا می‌شود که کودک در ارتباط با افراد دیگر به مهارت های ارتباطی خواهد رسید.

بازی فکری چیست

این نوع بازی فعالیت های ذهنی و مغزی فرد را گسترش می‌دهد. بازی های فکری در عین ایجاد سرگرمی و رسیدن به لذت و شادابی، چالش هایی را برای کودک به وجود می‌آورد. در ادامه به انواع بازی های فکری اشاره ای خواهیم داشت:

بازی فکری پازلی

یکی از انواع سرگرمی ها بازی های فکری هستند. پازل ها نیز زیر مجموعه ای از بازی های فکری محسوب می‌شوند. کودکان با کنار هم قرار دادن درست قطعات می‌توانند تصویری  بهم ریخته را به یک تصویر صحیح نهایی تبدیل کنند. والدین می‌توانند با یک انتخاب هوشمندانه پازل را نیز در سبد اسباب بازی یا قفسه اتاق کودک خود جای دهند.

بازی فکری و پازلی کودک

بازی فکری و پازلی کودک

حتما ساعاتی در طول هفته را برای بازی کردن با پازل به فرزند خود اختصاص دهید. پازل ها شامل انواع جورچین، پازل تصاویر و … هستند. جنس پازل های فکری غالبا از مقوا سخت، فوم، چوب، پلاستیک و فلز است. از این وسیله سرگرمی و فکری می‌توان به عنوان ابزارهای کمک آموزشی نیز برای کودکان استفاده کرد. به طور مثال پازلهایی با نقشه کشور و مناطق مختلف جغرافیایی برای آموزش دادن به  کودک بسیار تأثیرگذار است. به طور کلی پازل های فکری در کاهش استرس و افسردگی به کودکان و بزرگسالان کمک زیادی خواهد کرد.

بازی فکری کارتی

یکی از بهترین بازی های فکری، نوع کارتی آن می‌باشد. این بازی از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازی ها برای افراد در سنین مختلف است. والدین می‌توانند برای ایجاد سرگرمی و تقویت حافظه کودک و همچنین تجربه انجام این نوع بازی انواع کارت ها را برای آنها خریداری کنند. شما می‌توانید بازی های فکری کارتی را به عنوان هدیه به عزیزان خود اهدا کنید. انواع بازی های فکری سبب می‌شود تا کودک برای مدتی آرامش را احساس کرده و مهارت‌های شناختی‌ در را بهبود پیدا کند. اگر قصد خرید اسباب بازی دخترانه دارید و می‌خواهید آن را از بین بازی های فکری انتخاب کنید، بهتر است بازی هایی که با روحیات دخترانه سازگار می‌باشد را تهیه کنید.

اسباب بازی کلبه جنگلی 92 قطعه

اسباب بازی کلبه جنگلی 92 قطعه

بازی های فکری معمایی

یکی دیگر از انواع بازی های فکری طرفداران مخصوص به خود را دارد، بازی های معمایی است. افراد در این نوع بازی می‌توانند قدرت جستجوگری و کنجکاوی خود را جهت دار کنند. والدین بهتر است برای خرید این نوع بازی نیز علاقمندی و روحیات فرزند خود را در نظر بگیرند. چرا بازی فکری معمایی مناسب کسانی است که به دنبال یافتن اطلاعات جدید هستند. در نظر داشته باشید که این نوع بازی توانایی و قدرت حل مسئله را در کودک بالا خواهد برد.

بازی فکری ساختنی چیست؟

بازی‌های ساختنی فکری نیز بسیار پرطرفدار بوده و کودک می‌تواند با آن ساعتها سرگرم شود. ساختنی ها معمولا شامل قطعات زیادی هستند. کودک باید این قطعات با طرح ها و رنگ های گوناگون را با استفاده از روش های مختلف به یکدیگر متصل کند. مزیت بازی کردن با این قطعات این است که کودک در انتخاب چیدمان و شکل نهایی آزادانه عمل می‌کند. اگر خواستار تقویت مهارت های ذهنی و رشد استعدادهای فرزند خود می‌باشید، بازی های فکری ساختنی را در اولویت قرار دهید. لیست بازی هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم انواع بازی های ساختنی را شامل می‌شود:

اسباب بازی ساختنی کلبه جنگلی

این اسباب بازی جذاب و سرگرم کننده جز بهترین بازی های فکری ساختنی محسوب می‌شود. والدین می‌توانند این بازی را برای فرزندان کودک و نوجوان خود خریداری نمایند. در هنگام بازی با کلبه جنگلی بزرگترها نیز می‌توانند با کودکان همراه شوند. در نظر داشته باشید همراهی شما لذت بازی را برای آنها دو چندان خواهد کرد. علاوه بر این حس صمیمیت و امنیت را در کودک خود تقویت می‌کنید. جنس این اسباب بازی از پلاستیک فشرده و با کیفیت است، بنابراین در تماس با دست و پوست کودک خطری سلامت او را تهدید نخواهد کرد.

 از اتصال و سوار کردن قطعات این بازی بر روی یکدیگر، فرزند شما کلبه های جذاب و زیبایی را می‌سازد. در این میان می‌توانید قوه تخیل او را نیز تقویت کنید. به عنوان مثال با خرید خرس در کنار این اسباب بازی به او کمک کنید تا کلبه ای را که ساخته به خرس خود اختصاص دهد. عروسک خرس علاوه بر اینکه یک دوست و همراه همیشگی برای کودک به شمار می‌آید، احساس امنیت و آرامش را به او القا خواهد کرد.

اسباب بازی حلقه هوش

این نوع اسباب بازی مناسب سنین پایین و زیر 4 سال است. رنگ و ساختار حلقه هوش به گونه ای است که کودک را به بازی و فعالیت ترغیب می‌کند. یکی از مزیت های این بازی تقویت هوش و قدرت تشخیص کودک می‌باشد. چرا که با انتخاب درست حلقه و قرار دادن صحیح آنها بر روی یکدیگر، مفهوم اندازه را می‌آموزد. افزایش قدرت تمرکز و حل مسئله نیز جز مواردی است که فرزند شما در ارتباط با این اسباب بازی ساختنی به دست می‌آورد. به طور کلی حلقه هوش به کودکان کمک می‌کند تا علاوه بر آموزش اندازه ها و رعایت ترتیب، مهارت های حرکتی نیز در آنها تقویت شود. بنابراین اگر قصد خرید یک بازی فکری ساختنی آموزشی را دارید این بازی بهترین گزینه برای فرزند شما می‌باشد.

اسباب بازی حلقه هوش

اسباب بازی حلقه هوش

اسباب بازی هزار کاره

در صورتی که فرزند بالای سه سال دارید، این اسباب بازی را در لیست بهترین بازی های فکری خود قرار دهید. چرا که این وسیله بازی فکری آموزشی و بسیار سرگرم کننده است. در ادامه به ویژگی های این اسباب بازی فکری اشاره می‌کنیم:

  • افزایش اعتماد به نفس و توانمندی های کودک
  • تقویت و پرورش خلاقیت کودک
  • تقویت مهارت حرکتی دست و انگشت
  • تقویت هماهنگی چشم و دست
  • تقویت هوش هیجانی کودک
  • تقویت قوت تخیل
  • ایجاد و تقویت حس لامسه در ارتباط با قطعات بازی
  • ساخت اجسام سه بعدی

کودکان به کمک اسباب بازی هزار کاره می‌توانند شکل ها و طرح های دلخواه با رنگ های متنوع را به وجود آورند. اگر چند فرزند دارید با خرید این اسباب بازی تمامی فرزندان خود را سرگرم خواهید کرد. چرا که این بازی را چند نفر به صورت همزمان می‌توانند انجام دهند. دقت داشته باشید که به دلیل داشتن قطعات کوچک این بازی را در دسترس کودکان زیر سال قرار ندهید.

اسباب بازی هزارکاره

اسباب بازی هزارکاره

اسباب بازی الفبای فارسی آهنربایی

این بازی فکری، یک محصول آموزشی و سرگرم کننده برای کودکانی است که می‌خواهند حروف الفبا را یاد بگیرند. جنس تخته این اسباب بازی آموزشی از فوم مقوایی می‌باشد. اگر تصمیم دارید هدیه ای را برای کودکان در نظر بگیرید این بازی فکری بهترین گزینه پیشنهادی است. چرا که علاوه بر سرگرم کننده بودن کودک را به فراگیری الفبا ترغیب می‌کند. این محصول مناسب رده های سن 5 سال به بالا می‌باشد و هیچ محدودیت جنسی نیز ندارد.

الفبای فارسی اهن ربایی

الفبای فارسی اهن ربایی

 به عبارتی مناسب برای تمامی کودکان دختر و پسر می‌باشد. در نظر داشته باشید اگر تصمیم دارید حروف الفبا را به فرزند خود آموزش دهید حتما از این محصول کمک بگیرید. چرا که آموزش به وسیله یک کاغذ و مداد برای کودک خسته کننده و کسل آور است. بنابراین یادگیری و رسیدن به نتیجه مطلوب را زمان بر و سخت خواهد کرد. در نتیجه والدین با استفاده از الفبای فارسی آهنربایی علاوه بر سرگرم کردن کودکان  آموزش های مورد نظر را برای کودک خود اجرا می‌کنند.

اسباب بازی ساختنی پارک شادی

این بازی مهیج و سرگرم کننده نیز جز بهترین بازی های فکری برای کودکان دختر و پسر می‌باشد. به طور کلی بازی های فکری ساختنی مانند این بازی به کودک آموزش هایی را منتقل می‌کند. علاوه بر این مهارت هایی را در او به وجود می‌آورد که باید به صورت اکتسابی و در ارتباط با اسباب بازی ها بیاموزد. قطعات مختلف موجود در این اسباب بازی ساختنی بسیار رنگارنگ و متنوع است. وجود دو عروسک دختر و پسر در این بازی سبب شده تا دو جنسیت را مورد توجه قرار دهد. طراحی پارک شادی بسیار جذاب و هیجان انگیز بوده و کودکان را ساعتها سرگرم و مشغول نگه می‌دارد. این اسباب بازی فکری علاوه بر وسیله ای برای سرگرمی اهدافی را هم برای کودکان دنبال می‌کند.

اسباب بازی پارک شادی

اسباب بازی پارک شادی

اسباب بازی فکری اسب گرسنه

این بازی مناسب کودکانی است که به فعالیت های جمعی و گروهی علاقمندند. چرا که می‌توان به صورت همزمان 3 تا 4  نفر در سنین بالای 4 با هم مشغول بازی شوند. بزرگسالان نیز می‌توانند با کودک در این بازی همراه شوند. توجه داشته باشید که حضور والدین در کنار کودک به تقویت روحیه تاثیر گذار خواهد بود. بازی فکری اسب گرسنه بسیار جذاب بوده و کودکان در هنگام بازی به وجد می‌آیند. از مزایای این بازی تقویت روحیه مقاومتی و تجربه موفقیت و شکست می‌باشد. برنده این بازی فردی است که بیشترین توپ را توسط اسب آبی متعلق به خود قورت دهد. اگر فرزند شما به مسابقات چند نفری و شور هیجان علاقه دارد حتما این بازی جذاب را برای او خریداری نمایید.

بازی فکری اسب گرسنه

بازی فکری اسب گرسنه

سخن نهایی

مطالب بالا در فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو راجع به بهترین بازی های فکری برای کودکان بود. بازی های فکری به بازی های گفته می‌شود که فعالیت های مغزی کودک را افزایش داده و هدفمند می‌کند. اما بازی های فکری انواع مختلفی دارند که شامل: بازی های فکری پازلی یا جورچین، بازی فکری کارتی، بازی فکری معمایی می‌شوند. بازی های ساختنی نیز در لیست بازی های فکری قرار دارند. همانطور که نام این بازی مشخص است به صورت سوارکردنی و ساختنی اجرا می‌شوند. این دسته از بازی ها معمولا دارای قطعات کوچک با جنس های مختلف هستند. اکثر بازی های ساختنی از جنس پلاستیک و چوب می‌باشند. اسباب بازی ساختنی کلبه جنگلی، پارک شادی، هزار کاره، حلقه هوش مناسب برای کودکانی است که به بازی های فکری علاقمند هستند.

 اسباب بازی الفبای فارسی آهنربایی علاوه بر فکری بودن آموزشی نیز می‌باشد. کودکان در ارتباط با این بازی به صورت کامل و با اشتیاق زیاد الفبا را خواهند آموخت. در نظر داشته باشید دختران علاوه بر خرید عروسک باربی به این دسته از بازی ها بسیار علاقه نشان می‌دهند. پس از خرید اسباب بازی های فکری نیز برای کودک خود غافل نشوید. چرا که از مزایای مهم این نوع بازی تقویت مهارت های ذهنی، حرکتی و هماهنگی چشم و دستان کودک خواهد بود. خوانندگان عزیز خوشحال می‌شویم که سایت شازده کوچولو را در شبکه‌ های اجتماعی خود به دیگر مادران و پدران نیز معرفی کنید. چرا که در شازده کوچولو با نکات بسیار زیادی در حوزه سلامت، بازی و روانشناسی کودک آشنا می‌شوید. هر یک از این اطلاعات نیز می‌تواند برای یک شخص ضروری و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *