عروسک دخترانه

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 1 تا 10 سال

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 1 تا 10 سال

درود بر دنبال کنندگان اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو، ما اومدیم با یک پست آموزشی بسیار جذاب و کاربردی در مورد نحوه انتخاب عروسک برای دختران؛ انتخاب والدین برای خرید عروسک بسیار متنوع شده است و هر شخص می‌تواند با توجه به نیاز خود برای فرزند عزیزش یک عروسک جذاب خریداری کند. اما نکته بسیار مهم آن در این است که کیفیت و استفاده از آن به چه صورت است. در برخی مواقع ممکن است که اسباب بازی دخترانه مورد نظر شما کیفیت بالایی نداشته باشد و روی سلامت او تاثیر منفی بگذارد. فارق از این که اقدام به خرید آنلاین عروسک کرده‌اید و یا حضوری از یک اسباب بازی فروشی معتبر مانند شازده کوچولو خرید می‌کنید، داستان و همچنین نوع این عروسک در روحیه فرزندتان بسیار مهم است.

در این بخش قصد داریم به صورت ویژه به بررسی نحوه انتخاب عروسک برای دختران بپردازیم. به یاد داشته باشید زمانی که برای پیدا کردن عروسک صرف می‌کنید، نباید صرفا به مقایسه قیمت آن ها بپردازید، بلکه باید داستان و دیگر ویژگی های آن را نیز مد نظر قرار دهید. در این صورت می‌توانید علاوه بر خوشحال کردن کودک خود روی روابط اجتماعی و نحوه بازی کردن او نیز یک تاثیر قابل ملاحظه بگذارید. البته دنبال کنندگان اسباب بازی فروشی شازده کوچولو از این بابت خیالشان راحت خواهد بود. چرا که تنوع عروسک دخترانه در شازده کوچولو بسیار زیاد است و از طرفی کیفیت و قیمت آن در بهینه‌ترین حالت ممکن قرار دارد. در بخش‌های بعدی این موضوع را زوایای بیشتری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مهمترین نکات در خرید کادو تولد برای دختر بچه چیست؟

معمولا کسانی که به بررسی نحوه انتخاب عروسک برای دختران می پردازند، گاها قصد هدیه دادن این محصول را دارند. به همین دلیل شاید شناخت مناسبی از کودک نداشته باشند و نتوانند انتخاب مناسبی انجام دهند. در این حالت بهترین و جذابترین حالت کمک گرفتن از پدر و مادر کودک است. شما می‌توانید با سوال در مورد عروسک های مورد علاقه او و همچنین بررسی عروسک های موجود در اتاق دختر کوچولو، به یک جمع بندی بسیار جذاب دست پیدا کنید. از طرفی مشاورین اسباب بازی فروشی شازده کوچولو نیز تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا با یک مشاوره اختصاصی بهترین عروسک مورد نیاز او را تهیه کنند.

دقت کنید که دختر بچه ها عاشق عروسک ها می‌باشند، حال اگر شما بتوانید عروسکی تهیه کنید که او در انتظار آن است، جذابیتی دو چندان خواهد داشت. از طرفی اگر او خواهر و یا برداری کوچکی دارد، برای او نیز یک هدیه بسیار کوچک تهیه کنید. در این صورت علاوه بر خوشحال کردن خواهر و برادر او احساس شادی بیشتری نیز به کودکان منتقل خواهید کرد. گاها کودکان به دلیل بی توجهی شما به خواهر و بردار خود از اسباب بازی جدید خود استقبال چندانی نخواهند کرد. به عنوان مثال اگر قرار است که در تولد یک دختر هفته ساله از عروسک خرس بزرگ  استفاده شود.

می‌توانید برای خواهر کوچکتر او نیز از عروسک جوجه عینکی اورجینال استفاده کنید. این کار حتی برای والدین نیز بسیار جذاب خواهد بود و می‌تواند قدردانی دو چندان نصیب شما کند. برخی از افراد برای رفع مسئولیت صرفا یک کادو تولد برای دختر بچه از دیجی کالا سفارش میدهند بدون این که آن را بشناسند و یا از مشاوره ای استفاده کرده باشند. در این شرایط پول نقد بهترین حالت خواهد بود، چرا که حداقل والدین او زمان صرف می‌کنند و برای او یک عروسک بسیار جذاب تهیه می‌کنند.

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 1 تا 18 ماهه

گاها شما قصد خرید عروسک برای یک نوزاد دختر دارید، در این صورت فارق از نوع عروسک کیفیت دوخت و همچنین بافت عروسک بسیار مهم خواهد بود. اگر قصد خرید عروسک پولیشی دارید، باید از جنس پارچه و همچنین رنگ آن اطمینان حاصل کنید. چرا که پرزهای بسیار کوچک عروسک و یا رنگ نامرغوب عروسک می‌تواند به صورت ویژه روی سلامت نوزاد عزیزتان تاثیر گذار باشد. دقت کنید مهم نیست که عروسک خریداری شده در قفسه عروسک ها نگهداری می‌شود و یا در کنار کودک خوابانده می‌شود. چرا که پرزهای عروسک در فضای اتاق رها خواهد شد و می‌تواند روی قدرت تنفس و همچنین آرامش کودک تاثیرات بسیار مهمی بگذارد.

سعی کنید عروسک نوزادان را از جنس پارچه های محکم و یا پلاستیک تهیه کنید. در این صورت اگر کودک بخواهد آن را در دهان خود کند، مشکلی وجود ندارد. کودکان معمولا دنیای خود را با بازی کردن و همچنین لمس کردن می‌شناسند. به همین دلیل شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا از عروسک های نرم با اندازه متوسط استفاده نمایید. به عنوان مثال عروسک خرس گل به سینه اورجینال یک انتخاب بسیار عالی خواهد بود. چرا که این محصول علاوه بر کیفیت بسیار بالایی که دارد می‌تواند برای کودکان بسیار جذاب و دوست داشتنی نیز باشد.

دقت کنید که نحوه انتخاب عروسک برای نوزادان از قاعده جنسیتی برخوردار نیست و می‌تواند این موضوع برای تمامی کودکان جذاب باشد. عروسک هایی که در این سن معمولا برای دختر و پسر خریداری می‌شود عبارت است از انواع دانگیر ها، عروسک حمام، عروسک جغجغه ای و … . این عروسک ها معمولا اندازه بسیار کوچکی دارند و می‌توانند یک انتخاب جذاب نیز شناخته شوند.

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 1 تا 18 ماهه

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 2 تا 4 سال

معمولا دخترها در سن 2 تا 4 سال اسباب بازی های خود را مانند یکی از اعضای خانواده میدانند و برای بازی کردن با آن ها لحظه شماری می‌کنند. دقت کنید که حتی برخی از پسرها نیز در این سن از عروسک های مناسب سن خود استفاده می‌کنند. این موضوع در روابط اجتماعی و همچنین رشد کودکان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به عنوان مثال پسرها ممکن است که از عروسک مرد عنکبوتی پولیشی بسیار استقبال کنند. چرا که این عروسک علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی که دارد، داستانی جذاب و سراسر از عشق را نیز خواهد داشت. نحوه انتخاب عروسک برای دختران 2 تا 4 سال اندکی سخت است. چرا که آن ها نیز هنوز شناخت بسیار زیادی نسبت به دنیای اطراف خود ندارند. در صورتی که یک عروسک جذاب برای آن ها خریداری می کنید، سعی کنید به بازی با آن نیز بپردازید.

در این صورت کودک شما مهمترین داستان های خود را با شما فرا خواهد گرفت. معمولا کودکان در این سنین به دنبال یادگیری زبان نیز می‌باشند و شما نیز می‌توانید با اسباب بازی های گفتاری و یا اسباب بازی های فکری مناسب این گروه سنی روی گفتار آن ها نیز کار کنید. در این صورت کودک عزیز شما می‌تواند قدرت بیان خود را بهبود بخشد و به صورت محکم نیز صحبت کند. معمولا عروسک هایی که دارای قدرت تکلم می‌باشند برای این سنین بسیار عالی خواهد بود. چرا که آن ها می‌توانند درک درستی نسبت به محیط خود پیدا کنند و کلمات گفتار آن ها را نیز تقلید کنند. رنگ عروسک ها در این سن بسیار مهم است و سعی کنید عروسک هایی خریداری کنید که کودک عزیز شما با آن ارتباط برقرار کند. رنگ های روشن و شاد می‌تواند یک انتخاب سیار عالی برای کودکان عزیزتان باشد.

نکته بسیار مهم

معمولا اسباب بازی هایی که ظاهر ساده دارند و از طرفی رنگبندی آن ها نیز بسیار جذاب است، می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای آن ها به شمار رود. اسباب بازی های دخترانه برای کودکان 2 تا 4 سال معمولا صدا دار می‌باشند. این صدا همیشه گفتاری نیست و گاها یک زنگ و موزیک ساده می‌باشد. دقت کنید که در این سن کودکان به صداها واکنش بسیار مناسبی نشان می‌دهند و این موضوع نیز برای ما حائز اهمیت خواهد بود. در این سن معمولا کتاب داستان های مصور که اسباب بازی آن ها نیز قابل خرید باشد، معمولا نتایج بسیار عالی در روحیه کودکان به دنبال خواهد داشت.

نحوه خرید عروسک برای دختران 4 تا 5 سال

دختر بچه ها معمولا در سنین 4 تا 5 سال روحیه ای به شدت حساس دارند. از طرفی قدرت بیان آن ها نیز بهبود یافته و خاله بازی یکی از محبوب ترین بازی های آن ها است. در این شرایط معمولا خرید عروسک در دو حالت کاملا گوناگون انجام می شود. در حالت اول تمام تلاش بر این است که عروسک ها به صورت گروهی باشند تا دختر بچه بتواند از آن ها بهترین و جذابترین استفاده را داشته باشد. اما حالت دوم این موضوع کاملا متفاوت خواهد بود و دختران تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا یک عروسک را به عنوان دوست خیالی خود قرار دهند. به عنوان مثال عروسک گربه ماهی بدن اورجینال یک انتخاب بسیار عالی خواهد بود.

این عروسک در هنگام خواب کنار آن ها خواهد بود و برای بازی کردن نیز یک دوست مهربان شناخته می‌شود. زمانی که قصد خرید چنین عروسک هایی دارید، سعی کنید از یک عروسک قابل شستشو استفاده نمایید. این هدیه می‌تواند علاوه بر سلامت کودک روی بهداشت او نیز تاثیر گذار است و می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی و خاص برای شما باشد. از طرفی به این موضوع توجه نمایید که خرید عروسک های تلوزیونی برای کودکان نیز جذاب است. به عنوان مثال اگر کودک شما به برنامه کودک بره ناقلا علاقه‌مند است، می‌توانید با خرید عروسک لاما پرزی احساس بسیار جذابی به او منتقل کنید. نکته بعدی که در خرید اسباب بازی و عروسک دخترانه بهتر است که مد نظر قرار دهید، نوع بازی کردن او است.

در صورتی که کودک شما به بازی های فکری علاقه دارد، می‌توانید از بازیهای ساده فکری مناسب آن ها استفاده نمایید. دقت کنید که روحیه کودکتان در این سال ها معمولا بسیار حساس است و نباید از بازی نامناسب برای آن ها استفاده کنید. چرا که احساس سرخوردگی و شرم ایجاد در کودکان می‌تواند به صورت مستقیم روی احساسات آن ها تاثیر منفی بگذارد. والدین به عنوان مسئولین کودک برای رشد او باید زمان صرف کنند تا به یک نتیجه عالی دست پیدا کنند. در غیر این صورت سال های بعدی زندگی کودک همواره با چالش خواهد بود.

نحوه خرید عروسک برای دختران 4 تا 5 سال

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 6 تا 7 سال

دختر کوچولو ها در این سن معمولا از مهد کودک و یا مدرسه استفاده می‌کنند. قدرت روابط اجتماعی آن ها در این سن بسیار مهم است و عروسک دختر آن ها می‌تواند مانند یک دلگرمی برای آن ها عمل کند. گرچه برخی از خانواده ها مسئولیت پذیر نیستند و به کودک خود یک موبایل و تبلت می‌دهند که صرفا او را ساکت کنند. سعی کنید برای کودکان در این سن از عروسک های بزرگ با قابلیت تعویض لباس استفاده کنید. سپس با بازی کردن به آن ها مفاهیمی مانند حریم خصوصی و اندام شخصی را نیز آموزش دهید. در این صورت فرزند شما می‌تواند با یک دید باز وارد محیط های عمومی شود و از طرفی حد و مرز خود را نیز به بهترین شکل ممکن حفظ کند.

همواره به این موضوع دقت کنید که خرید عروسک نوزاد در این سن برای کودکان 6 تا 7 سال انتخاب مناسبی است. چرا که احساس مسئولیت پذیری در آن ها را نیز افزایش میدهد. نکته بعدی که در خرید عروسک دختران باید به آن توجه نمایید، عروسک های بدون آرایش است. گاها برای از عروسک های باربی موجود در بازار آرایش بسیار زیادی دارند و این موضوع نیز به کودکان القاء می‌کند که تو کامل نیستی و برای زیبایی به چنین محصولاتی نیاز خواهی داشت. همین موضوع نیز می‌تواند به صورت ویژه روی اعتماد به نفس و همچنین عزت نفس کودک تاثیر گذار باشد. به همین دلیل است که نحوه انتخاب عروسک برای دختران دبستانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از مهمترین نکاتی که در نحوه انتخاب عروسک برای دختران دبستانی باید به آن توجه کنید، خرید عروسک شاهزاده و پرنسس است. چرا که این عروسک ها به کودکان القاء می‌کند که تو بهترین هستی و برای رشد خود نیاز به هیچ کسی ندارد. از طرفی والدین باهوش علاوه بر استفاده از عروسک پرنسس  برای کودکان، آن ها را با چنین القابی صدا می‌زنند. در این صورت کودک آن ها احساس بسیار عالی خواهد داشت و در مدرسه نیز رفتار بسیار مناسبی با دیگر دوستان خود خواهد داشت. دقت کنید که اعتماد به نفس و عزت نفس کودکان در این سنین بسیار مهم است و می‌تواند تاثیرات قابل توجهی روی آن ها داشته باشد.

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 8 تا 10 سال

دخترهای 8 تا 10 ساله در دو دسته قرار خواهند گرفت. دسته اول عاشق عروسک ها می‌باشد و هنوز یک عروسک شاسخین می‌تواند او را به وجد آورد. از طرفی دیگر عروسک های شکیل نیز در روحیه و همچنین نحوه بازی کردن آن ها تاثیر گذار است. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نماید، خرید عروسک هایی با ظاهری متناسب و داستانی آموزنده است. چرا که دخترها در این سن معمولا از هر چیزی الگو برداری می‌کنند و می‌تواند روی شخصیت آن ها تاثیر گذار باشد. نکته بعدی که در خرید عروسک های دخترانه باید به آن دقت کنید، کیفیت و عمر آن ها است.

در این سن هر عروسکی نمی‌تواند دختران را راضی کند. به همین دلیل بهتر است که از عروسک های زیبا استفاده کنید و شخصیت کودکان خود را همگام با آن ها رشد دهید. دسته دوم دخترها معمولا به عروسک ها واکنش مناسبی نشان نمیدهند و بیشتر به دنبال اسباب بازی دخترانه هستند تا عروسک دخترانه. دسته بندی این اسباب بازی ها بسیار گسترده است و باید با توجه به شخصیت و همچنین محل زندگی کودک در مورد آن تصمیم گیری شود. یک والد مسئولیت پذیر معمولا تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با بازی درمانی مناسب و همچنین شناخت شخصیت کودک خود یک انتخاب بسیار عالی انجام دهد.

دقت کنید که کودکان در این سن معمولا تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا دنیای بزرگ سال ها را بهتر درک کنند. این موضوع نیز باید برای شما کاملا قابل درک باشد و سعی کنید که حریم زندگی او را به رسمیت بشناسید. اسباب بازی های مشاغل نیز برای دختران در این سن پیشنهاد مناسب خواهد بود. چرا که می‌تواند دید آن ها را بهبود بخشد و علاقه کودکان به درس را افزایش دهد.

نحوه انتخاب عروسک برای دختران 8 تا 10 سال

سخن پایانی

در این بخش به صورت کامل و جامع در مورد نحوه انتخاب عروسک برای دختران صحبت کردیم. همواره به یاد داشته باشید که دختران به نسبت پسران برای رشد بهتر به عروسک نیاز دارند. عروسک دخترانه می‌تواند روی روحیه آن ها تاثیر بگذارد و از طرفی روابط اجتماعی آن ها را نیز افزایش دهد. در صورتی که به گروه سنی عروسک توجه کافی نداشته باشید، کودک نتیجه مطلوبی به دست نخواهد آورد. کودک سرشار از احساسات نامناسب خواهد بود و این موضوع به آرامش و روان کودک نیز آسیب خواهد زد. به همین دلیل است که شما به عنوان والدین کودک و یا خانواده او در زمان خرید باید حداقل‌هایی را رعایت کنید. به عنوان مثال این کودک چند ساله است و چه چیزهایی روی نظر او تاثیر گذار است.

در این صورت علاوه بر احساس رضایت دختر بچه از انتخاب عروسک او، علاقه و محبت او نیز نسبت به شما بسیار زیاد خواهد شد. اما در پست های بعدی تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که با استفاده از دانش روز روانشناسی کودکان به شما نحوه انتخاب عروسک برای دختران آموزش دهیم. اگر برای خرید عروسک دخترانه از تکنیک خاصی استفاده می‌کنید، آن را با ما در بخش کامنت های این مقاله به اشتراک بگذارید. در این صورت دیگران نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین در صورتی که به دنبال شاد کردن دل بچه ها هستید، اسباب بازی فروشی شازده کوچولو را در شبکه های اجتماعی به دیگران نیز معرفی کنید. چرا که با قیمت های بسیار مناسب شازده کوچولو و ارسال سریع آن هر کودکی احساسی جذاب از آشنایی با شازده کوچولو به دست می آورد. ❤

دیدگاهی در مورد “نحوه انتخاب عروسک برای دختران 1 تا 10 سال

 1. فاطمه غلامی گفت:

  سلام , چقد خوب و عالی که توضیحات کاملی دادید.
  بنده از سایت شما خرید داشته ام و کاملا راضی هستم.
  سپاس بابت جنس های اورجینال و خوب شما.
  بدون شک شمارو به همه ی فامیل های خود معرفی خواهم کرد.

  1. shazdekuchulutoys گفت:

   سلام و درود خدمت شما.
   خوشحالیم که باعث رضایت شما عزیزان هستیم.
   ممنونم از لطفی که به مجموعه ی شازده کوچولو دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *