عروسک, عروسک دخترانه

خرید عروسک برای عیادت مریض

خرید عروسک برای عیادت مریض

خرید هدیه یکی از رسوم پسندیده ایرانیان در هنگام عیادت کردن از مریض است. در مطالب امروز فروشگاه اسباب بازی فروشی شازده کوچولو، خرید عروسک برای عیادت مریض را بررسی می‌کنیم. دیدار و عیادت از بیمار می تواند از لحاظ روحی و روانی حل او را  بهبود دهد. علاوه بر این باعث ایجاد دلگرمی و ایجاد حال خوب و سرعت بهبودی فرد مبتلا به بیماری خواهد شد. یکی از آداب و فرهنگ های مرسوم این است که در هنگام ملاقات با بیمار هدیه هر چند ناچیز را با خود همراه داشته باشیم.

هدیه برای عیادت مریض می‌تواند از بین انواع خوراکی، گل، یا حتی خرید عروسک باشد. عروسک برای بیماران کودک یک هدیه جذاب و سرگرم کننده است. چرا کودک در زمان سپری شدن زمان بیماری با او بازی کرده و خاطره ای خوش به جای خواهد گذاشت. امروزه تنوع بالای محصولات مختلف سبب شده تا وسعت انتخاب هدیه برای عیادت مریض گسترش پیدا کند. در این مطالب تصمیم داریم تا بهترین و مناسب ترین هدیه های کاربردی برای بیمار را به شما معرفی کنیم. تا پایان این مطالب کاربردی ما را همراهی نمایید تا از بین انواع گزینه های پیشنهادی مورد دلخواه خود را پیدا کنید.

برای عیادت مریض چی ببریم

هدیه برای ملاقات از بیمار می‌تواند شامل گزینه های بسیار زیادی شود. یکی از سوالات پرتکرار در هنگام عیادت مسئله خرید یک هدیه مناسب است. پیش از انجام هر اقدامی باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سن و جنسیت بیمار

می‌توانید با توجه به سن بیمار خریدی ایده آل و مناسب داشته باشید. به طور مثال هدیه برای بیماران در سنین بالا با کودکان کم سن تفاوت بسیار زیادی دارد. خرید عروسک برای عیادت مریض مناسب کودکان است. در مقابل برای افراد بیمار مسن یا میانسال می‌توان از بین انواع خوراکی یا حتی لباس هدیه ای انتخاب کرد. خرید گل یا شیرینی نیز از گزینه های مناسب می‌باشد. در هنگام خرید برای ملاقات بیمار جنسیت او را هم مد نظر قرار دهید. خرید گل و انواع اکسسوری برای خانم ها با توجه به روحیه لطیف آنها گزینه ای ایده آل محسوب می‌شود.

عروسک آغوش

عروسک آغوش

علاقمندی های بیمار

در نظر داشتن علاقمندی های بیمار باعث می‌شود تا گزینه مناسب برای هدیه آسان تر انتخاب شود. شما می‌خواهید با خرید این هدیه حال روحی او بهتر کنید. پس گزینه انتخابی شما باید از بین علاقمندی ها او باشد.

مکان عیادت

مکانی که در حال حاضر بیمار در آن قرار دارد نیز در انتخاب هدیه تاثیرگذار است. بعضی از محصولات یا وسایل مناسب محلی مانند بیمارستان نخواهند بود. به طور مثال اگر به عیادت کودکی بیمار می‌روید بهتر است دور اسباب بازی های هیجان انگیز و پر سر‌و‌صدا را خط بکشید. چرا که این نوع وسایل باعث آزار و اذیت دیگر بیماران می‌شود. بهترین گزینه در اینگونه موارد خرید عروسک خرگوش آنجل اورجینال است. این عروسک با ظاهری آرام و دوست داشتنی تمامی نیازهای یک کودک بیمار را برطرف خواهد کرد. دقت کنید تا از اورجینال بودن عروسک مطمئن شوید. چرا که کیفیت نامرغوب پارچه عروسک سبب می‌شود سلامت کودک تحت تاثیر قرار گیرد. خرید اسباب بازی برای اینگونه کودکان باعث می‌شود تا با احساسات خود کنار بیایند. وقتی آن‌ها در مواجه با بیماری یا قرار گرفتن در محیط بیمارستان احساس غم یا ترس می‌کنند این هدیه بهترین گزینه است.

خرگوش آنجل | خرگوش هایلی

خرگوش آنجل | خرگوش هایلی

نوع بیماری

علاوه خرید عروسک برای عیادت مریض که برای کودکان مناسب بود. باید نوع بیماری فرد را در انتخاب هدیه برای عیادت مریض در نظر داشته باشید. به طور مثال خرید گل برای افرادی که دچار بیماری های تنفسی و آلرژی هستند، گزینه ای مناسب نیست. علاوه بر این بیماران مبتلا به دیابت و یا بیماری های قند باید از خوردن و آشامیدن خوراکی و نوشیدنی های قندی خودداری کنند. بهتر است برای این افراد از بین انواع خوراکی هایی مانند توت خشک یا عسل مخصوص افراد دیابتی گزینه ای را انتخاب نمایید.

پک عیادت

در مطالب قبل نکاتی که باید قبل از خرید هدیه برای ملاقات در نظر بگیرید را بررسی کردیم. در ادامه گزینه های پیشنهادی خرید هدیه را با هم مرور می‌کنیم:

آجیل و خشکبار

در انتخاب انواع آجیل برای عیادت بیمار باید سن و نوع بیماری هم در نظر گرفته شود. به عنوان مثال آجیل برای افراد در سنین بالا که توان جویدن یا هضم آن را ندارند، هدیه ای مناسب نمی‌باشد. می‌توانید از نوع آسیاب شده انواع مغزها برای اینگونه افراد استفاده کنید. پسته، فندق و بادام از مغزهای مفید و پرخاصیت هستند که افراد بعد از عمل جراحی و با تجویز پزشک می‌توانند میل کنند. بهتر است در هنگام خرید آجیل نوع بدون نمک و خام آن را تهیه نمایید.

میوه و آبمیوه

یکی از پرطرفدارترین و مفیدترین گزینه ها برای ملاقات هر بیماری همین محصول است. چرا که علاوه بر بیمار اطرافیان نیز می‌توانند از آن بهره مند شوند. بهتر است هنگام خرید آبمیوه نوع طبیعی و سالم آن را خریداری کنید. بهترین میوه یا آبمیوه برای بیمارانی که عمل جراحی انجام داده اند، آناناس و آب آن است. به طور مثال کسانی که زایمان کرده یا جراحی بینی انجام داده اند برای بهبود سریع زخمها توصیه به خوردن آناناس می‌شوند. آب سیب، هویج، آلوئه ورا و کرفس نیز از گزینه های پیشنهادی پرفایده است.

کتاب یا رمان ها

در مطالب قبل خرید عروسک برای عیادت مریض را به عنوان هدیه برای کودکان پیشنهاد دادیم . علاوه بر این خرید کتاب نیز یک هدیه بسیار ایده آل و ارزشمند برای افراد بیمار است. کتاب را با توجه به سن، جنسیت و روحیات فرد بیمار انتخاب نمایید. اگر برای کودکی بیمار قصد خرید یک کتاب مناسب دارید، بهتر است از بین کتاب هایی با تصاویر و محتوای شاد انتخاب کنید. کتاب های انگیزشی و روانشناسی نیز ویژه بیمارانی است که در مواجه با بیماری دچار افسردگی شده اند. به عنوان مثال کتاب شفای زندگی اثر لوئیز ال هی در لیست بهترین کتاب ها قرار می‌گیرد. بنابراین این هدیه برای بیمارانی که به مطالعه علاقه دارند انتخابی مناسب می‌باشد.

انواع بازی و سرگرمی

با توجه به اینکه در طولانی مدت بیماران دچار کلافگی شده یا حوصله شان سر می‌رود، این گزینه یک هدیه مناسب محسوب خواهد شد. البته وسایل بازی و سرگرمی برای افراد در سنین بالا یا کسانی مدام در حال درد هستند، مناسب نیست. وسایل سرگرمی مانند بازی های فکری و انواع اسباب بازی مناسب کودکان و جوانان بیمار است. اسباب بازی را نیز با توجه به سن و جنسیت کودک انتخاب کنید. به عنوان مثال خرید عروسک دخترانه یک هدیه بسیار جذاب و دوست داشتنی به دختران بیمار است. عروسک های پولیشی، نمدی، باربی و عروسک های موزیکال گزینه ای عالی برای کودکان دختر است. البته باید به این موضوع نیز توجه نمایید که عروسک های موزیکال را برای عیادت در خانه انتخاب کنید. چرا که در محیط بیمارستان این نوع اسباب بازی شاید مورد مزاحمت دیگر بیماران قرار گیرد.

خرید عروسک جوجه

خرید عروسک جوجه

باکس عیادت مریض

همانطور که می‌دانید رسم بردن هدیه برای عیادت بیمار از دیر‌باز تا کنون در فرهنگ ایرانیان از جایگاه مهمی برخوردار است. فرد بیمار با دیدن دوستان، آشنایان و فامیل قوت قلب گرفته و روحیه او تقویت می‌شود. علاوه بر این از اهمیت و جایگاه خود در نزد دیگران مطلع خواهد شد. یکی از گزینه های پیشنهادی در هنگام عیادت از بیمار، باکس عیادت است. این هدیه علاوه بر کادویی برای دیدن بیمار یک سورپرایز نیز محسوب می‌شود. باکس عیادت برای مریض مانند خرید عروسک برای عیادت مریض می‌تواند برای یک کودک بیمار انتخاب شود.

با این تفاوت که در این از انواع خوراکی های مفید و اسباب بازی های مناسب با روحیات کودک می‌توان استفاده کرد. اگر کودک بیمار به گل نیز علاقه دارد، علاوه بر اسباب بازی می‌توان  شاخه گل با رنگ شاد را در باکس قرار داد. باکس برای عیادت بیماران بزرگسال می‌تواند شامل: گل، آبمیوه، میوه های استوایی یا هر هدیه دیگری باشد. رنگ و محصولات داخل باکس را با توجه به روحیات و علاقمندی ها و سن بیمار انتخاب می‌کنند. در این باکس علاوه بر موارد گفته شده می‌توان از انواع آجیل و تنقلات نیز استفاده کرد.

دسته گل برای عیادت زایمان

یکی از رویدادهای خوشایند و پرهیجان زایمان و تولد نوزاد می‌باشد. در این میان عیادت و دیدار از مادر و نوزاد تازه متولد شده در اولویت است. در هنگام عیادت بعد از زایمان تبریک و بردن هدیه از ضروریات می‌باشد. یکی از مرسوم ترین هدیه ها انواع گل ها، دسته گل و باکس گل است. علاوه بر گل می‌توان یک باکس از انواع وسایل مناسب برای نوزاد یا مادر تهیه نمود. این باکس یک هدیه عالی و ویژه است که مادر نوزاد را سورپرایز می‌کند. اگر قصد دارید یک دسته گل برای این مناسبت تهیه کنید، بهتر است رنگ گل را با توجه به جنسیت نوزاد انتخاب نمایید. اولین و بهترین انتخاب برای تبریک تولد نوزاد گل رز می‌باشد.

باکس گل برای عیادت زایمان

باکس گل برای عیادت زایمان

 رنگ های گل رز صورتی، سفید، گلبهی و کرم مناسب نوزادان دختر می‌باشد. برای نوزادان پسر بهتر است رنگ های آبی، کرم گزینه ای ایده آل است. به طور کلی  این گل یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه به مادر نوزاد تازه متولد شده است. در هنگام خرید گل علاقمندی و سلیقه مادر نوزاد را در نظر بگیرید. اگر به طور کامل از سلیقه فرد هدیه گیرنده مطلع نیستید بهتر است ترکیبی از چند رنگ را انتخاب نمایید. گل های خوشبویی مانند گل نرگس، مریم و گل محمدی باعث القای احساس تازگی در دسته گل برای تولد نوزاد می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که این گل در کنار نوزاد قرار نگیرد چرا احتمال این که باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در نوزاد وجود دارد.

گل عیادت بیمار

علاوه بر خرید عروسک برای عیادت مریض به عنوان هدیه مناسب برای کودک بیمار، انواع گل نیز از جایگاهی ویژه برخوردار است. هدیه برای عیادت از بیماران می‌تواند از میان انواع گل  باشد. گل ها می‌توانند تاثیرگذاری زیادی در روحیه افراد مریض داشته باشند. البته در نظر داشته باشید که قبل از خرید گل برای عیادت بیمار از اجازه بردن گل به بیمارستان اطمینان حاصل نمایید. علاوه بر این گل هایی که دارای بو و گرد زیاد می‌باشند، مناسب برای عیادت مریض نخواهند بود. به ویژه این موضوع برای بیمارانی با مشکلات تنفسی حائز اهمیت است. اگر عیادت کودک پسر می‌روید بهتر است خرید اسباب بازی پسرانه را جایگزین این گزینه نمایید. در ادامه گل هایی را که مناسب عیادت مریض می‌باشد را معرفی می‌کنیم:

گل رز

این گل یکی از اصلی ترین و مناسب ترین گل ها برای عیادت بیمار محسوب می‌شود. بیمار در تماس و مشاهده گل رز احساس صیمیت و آرامش خواهد کرد. همچنین این گل دارای ویژگی هایی مانند تقویت اعصاب، مشکلات بی خوابی بیمار وضد افسردگی است.

گل رز برای عیادت بیمار

گل رز برای عیادت بیمار

گل شیپوری

از گل هایی که برای عیادت و ملاقات بیماران مناسب می‌باشد، گل شیپوری است. رنگ های متنوع این گل باعث شده تا انتخاب برایتان آسان شود. این گل را می‌توان در رنگ‌های متفاوتی یافت و خریداری کرد. گل شیپوری به گل دوستی و کامیابی شناخته می‌شود و باعث دفع انرژی های منفی از محیط اطراف خواهد شد.

دسته گل شیپوری

دسته گل شیپوری

 گل داوودی

با توجه به دوام بسیار بالا و متنوع بودن رنگ این گل نیز از گل های مناسب و ایده آل برای عیادت مریض می‌باشد. همچنین به علت دوام بالا، این گل به گل زندگی و عمر بلند معروف است.

دسته گل داوودی

دسته گل داوودی

 گل آنتوریوم

این گل زیبا و جذاب به دلیل عدم حساسیت برای افراد گزینه ای مناسب برای هدیه و ملاقات می‌باشد. علاوه بر این در تبریک تولد نوزاد انتخابی ایده آل به شمار می‌آید.

دسته گل آنتوریوم

دسته گل آنتوریوم

سخن نهایی

در مطالب بالا و در سایت شازده کوچولو به بررسی خرید عروسک برای عیادت مریض پرداختیم. همانطور که می‌دانید خرید هدیه یکی از رسوم شایسته در فرهنگ ما ایرانیان است. هدیه برای عیادت بیمار می‌تواند از بین گزینه های خوراکی، پوشاک، کتاب، خرید گل و بسیاری دیگر باشد. در هنگام خرید هدیه برای بیمار به سن، جنسیت، روحیات، علاقمندی بیمار و موقعیت مکانی که در آن قرار دارد توجه کنید. در صورتی که قصد خرید خوراکی برای افراد دیابتی را دارید، بهتر است از خرید مواد حاوی قند خودداری نمایید. هدیه برای ملاقات کودک بیمار نیز شامل: کتاب، وسایل سرگرمی و فکری، باکس عیادت ویژه کودکان و … است.

اگر قصد خرید اسباب بازی دارید بهتر است از خرید اسباب بازی پرسر و صدا جلوگیری نمایید. چرا که باعث آزار واذیت دیگر بیماران خواهد شد. علاوه بر این در صورتی تصمیم دارید دسته گلی برای بیمار تهیه کنید، پیش از خرید از قوانین بیمارستان مطلع شوید. گل هایی با عطر زیاد یا دارای گرده مناسب برای عیادت بیمار نخواهند بود. اگر شما نیز تجربه خرید هدیه برای عیادت مریض را دارید در بخش کامنت‌های این پست با ما در میان بگذارید. در این صورت دنبال کنندگان این پست نیز می‌توانند از تجربیات متفاوت شما بهره مند شوند. اگر از مطالعه مطالب امروز لذت بردید و برای شما مفید واقع شد خوشحال می‌شویم که فروشگاه اسباب بازی فروشی شازده کوچولو را در شبکه‌های اجتماعی خود به دیگران نیز معرفی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *