اسباب بازی پسرانه

بهترین اسباب بازی های دخترانه

بهترین اسباب بازی های دخترانه

موضوع امروز فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو، راجع به بهترین اسباب بازی های دخترانه است. با توجه به جنبه های روانشناسی اسباب بازی ها این موضوع را می‌توان از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار داد. چرا که علاوه بر سرگرم شدن کودک جنبه های اموزشی و روانی آن را نیز باید در نظر داشت. اسباب بازی ها به تقویت روابط اجتماعی، مهارت ها و همچنین افزایش خلاقیت کودک کمک می‌کند. اسباب بازی ها ارتباطی مستقیم با روان و عواطف کودکان دارد. بنابراین در هنگام خرید اسباب بازی، والدین به این نکته توجه داشته باشند.

 این نکته را در نظر داشته باشید که قسمتی از زندگی کودکان با اسباب بازیهایشان تعریف می‌شود. به عبارتی دیگر یکی از نیازهای اصلی و مهم کودکان، بازی کردن با اسباب بازی است. اگر بخواهیم با توجه به روحیات کودکان دختر و پسر اسباب بازی ها را دسته بندی کنیم؛ عده ای از اسباب بازی ها مناسب دختران و قسمتی دیگر مخصوص پسران می‌باشد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که والدین باید به احساسات کودک احترام گذاشته و با توجه به علاقمندی های او اسباب‌ بازی‌ را خریداری نمایند. پس بهتر است که فرزند خود را محدود نکرده و اسباب بازی ها را مطابق سلیقه خودش تهیه کنید.

اسباب بازی دخترانه عروسک

عروسک ها از زمان های دور تا به امروز از اسباب بازی های اصلی کودکان به شمار می‌آیند. اما با در نظر گرفتن ویژگی های فطری دختران، این اسباب بازی بیشتر مورد توجه آنها قرار می‌گیرد. داشتن یک عروسک جز بهترین اسباب بازی های دخترانه برای کودکان دختر محسوب می‌شود. همچنین این نوع اسباب بازی، بخشی از نیازهای عاطفی و روحی آنان را تامین می‌کند. در ادامه این مطلب به بررسی تاثیرات عروسک بر کودکان دختر می‌پردازیم:

تقویت مهارت های عاطفی

دختران در ارتباط با عروسک ها به درک بیشتر دنیای پیرامون خود می‌رسند. به طور کلی کودکان الگو پذیری زیادی از والدین و اطرافیان خود دارند. این الگوپذیری باعث می‌شود تا آنها تمامی رفتارهای والدین با خودشان را بر روی عروسک هایشان اجرا کنند. به عنوان مثال با او صحبت کرده و او را در آغوش می‌گیرند. او نیز مانند شما به کودک غذا داده و محلی را برای خوابش اماده می‌کند. گاها نیز او را بر روی پایش خوابانده و برایش لالایی می‌خواند و یا قصه می‌گوید.

 تمام این کارهایی که کودک در ارتباط با عروسک خود انجام می‌دهند سبب می‌شود تا مهارت های عاطفی در او تقویت شود. فرزندان دختر در هنگام بازی با عروسک تمامی درونیات خود را به نمایش می‌گذارند. گاهی نیز با عروسک خودخشونت کرده که این نشان از رفتار نادرست والدین با کودک است. در کلی می‌توان گفت این برای روش برای آنها مفید بوده و در رشد عاطفی و نیازهای او نقش بسزایی خواهد داشت.

تقویت استقلال

عروسک ها ابزاری قدرتمند برای مستقل شدن کودکان به شمار می‌آیند. داشتن یک همراه و دوست همیشگی مانند عروسک دختران را دلگرم می‌کند. به عنوان مثال در تجربه های اولیه راه رفتن و بازی کردن، عروسک را جایگزین مناسبی به جای والدین خود می‌داند. داشتن یک همراه می‌تواند او دلگرم کرده و احساس آسیب پذیری کمتری داشته باشد. اگر می‌خواهید از ابتدای کودکی دختری مستقل داشته باشید، بهتر است با خرید اسباب بازی دخترانه مانند عروسک این پشتوانه را برای او فراهم نمایید. به او بیاموزیید تا کارهای عروسک را به تنهایی انجام دهد تا به مرور زمان کارهای شخصی خود را نیز به صورت مستقل انجام دهد. کارهایی مانند لباس پوشیدن، حمام کردن، غذا خوردن از مواردی است که کودک باید در این زمینه ها به خودکفایی برسد.

خرید سینک ظرفشویی

خرید سینک ظرفشویی اسباب بازی

تقویت مهارت های کلامی

یکی از مزایای استفاده دختران از عروسک که جز بهترین اسباب بازی های دخترانه است، رشد مهارت های گفتاری آنها می‌باشد. کودکان در ارتباط با اسباب بازی ها وارد دنیای تخیلات کودکانه شده و با عروسک های خود صحبت می‌کنند‌. والدین بارها شاهد ارتباطات کلامی فرزند خود با عروسک هایشان بوده اند. به این وسیله آنها علاوه بر ابراز احساسات، دایره کلمات و جملات خود را گسترش می‌دهند. در این میان یک پدر یا مادر آگاه می‌تواند تا حد زیادی به تقویت مهارت کلامی او کمک کند. به عنوان مثال نامی را برای عروسک انتخاب کرده و از کودک بخواهد تا او را به این اسم صدا بزند. یا اینکه قسمت های مختلف بدن عروسک را برای او بیان کند. سپس از دختر خود بخواهد تا باری دیگر آنها را برایش بازگو کند.

تقویت مسئولیت پذیری

یکی از ویژگی های مهمی که والدین باید از سنین پایین به کودک خود آموزش دهند، مسئولیت پذیری است‌. ایجاد این مهارت در دختران باعث می‌شود تا در آینده همسران و مادرانی شایسته باشند. آنها در ارتباط با عروسک های خود این حس مسئولیت پذیری را تقویت کرده و تجربه های مفیدی را به دست می‌آورند. والدین نیز باید به صورت آگاهانه حس نگهداری و سرپرستی را با کمک عروسک به کودکان خود آموزش دهند. معمولا عروسک ها ابعادی کوچک تر از کودکان دارند؛ داشتن جثه ای بزرگ تر از کودک به دختر این احساس را القا می‌کند که باید از عروسک نگهداری کند.

تقویت احساس مالکیت

از تاثیرات بازی فرزندان دختر با عروسک، تقویت حس تعلق او می‌باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، بهترین اسباب بازی های دخترانه برای فرزندان دختر، عروسک ها هستند. کودک با داشتن یک عروسک احساس مالکیت داشته و او را بخشی از دارایی‌های خود می‌داند. به‌ این‌ صورت از والدین می‌توانند از سنین پایین نقش مالکیت را در دختران خود ایجاد کنند. یک فرزند دختر که قرار است در آینده به مادری تبدیل شود، متوجه می‌شود که او نیز می‌تواند مالک چیزهایی شود که حق مسلم او می‌باشد. در ارتباط با این مالکیت ها دختران می‌آموزند تا نسبت به آن مسئولیت هم دارند‌‌. کودکان در ارتباط با مسئولیت های خویش اعتماد به نفسشان نیز تقویت خواهد شد.

اسباب بازی دخترانه برای تولد

یکی از گزینه های پرطرفدار برای تولد دختران، اسباب بازی ها می‌باشند. قبل از خرید هدیه تولد بهتر است که از سلیقه و علاقمندی های هدیه گیرنده مطلع شوید. داشتن اطلاعات کافی به شما کمک می‌کند تا یک هدیه جذاب و دوست داشتنی را به فرد مورد نظر بدهید. در ادامه چندین گزینه پیشنهادی را به عنوان هدیه تولد معرفی می‌کنیم:

خرید عروسک باربی

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین عروسک ها، عروسک باربی است. سال تولید این عروسک 1959 میلادی می‌باشد. اولین عروسک باربی موهایی به رنگ های بلوند و خرمایی داشتند که به صورت دم اسبی در بالا جمع شده بود. لباس آنها نیز شامل یک مایو راه دار با رنگ های سفید و مشکی بود. قد این عروسک با اندامی زیبا  معمولا 29 سانتی متر می‌باشد. از مزایای بازی با عروسک باربی تقویت قوه تخیل دختران است. در هنگام خرید این عروسک برای تولد بهتر است به رنگ آن نیز توجه داشته باشید. عروسک باربی با لوازم آرایشی جز بهترین اسباب بازی های دخترانه است که برای تولد نیز گزینه ای بسیار عالی محسوب می‌شود.

دختران عاشق زیبایی هستند و در ارتباط با این عروسک جذاب که همراه آن لوازم آرایشی است، مدتها سرگرم می‌شوند. به شما این اطمینان را می‌دهیم که او با دیدن این جعبه جذاب و محتویات آن هیجان زده خواهد شد؛ چرا که یک سورپرایز می‌باشد. خرید عروسک باربی با چمدان و وسایل، عروسک باربی با اسب از دیگر عروسک های پرطرفدار باربی می‌باشند. عروسک باربی دوچرخه سوار و عروسک باربی با دوچرخه مناسب دخترانی است که به ورزش و دوچرخه سواری علاقمندند. پس این انتخاب هوشمندانه را نیز از دست ندهید.

خرید عروسک باربی

خرید عروسک باربی

عروسک یونیکورن آبرنگی نشسته اورجینال

عروسک های یونیکورن در بین کودکان به ویژه دختران بسیار پرطرفدار است. در سالهای اخیر این عروسک بسیار ترند شده و در رنگ ها و طرح های متنوعی طراحی و تولید می‌شود. مطمئن باشید که اگر این اسب تک شاخ رویایی را به عنوان هدیه تولد تهیه کنید، هرگز پشیمان نخواهید شد. تمامی دختران داشتن یک عروسک یونیکورن را در کمد اسباب بازی هایشان ضروری می‌دانند. با ورود این مهمان دوست داشتنی و عروسک رویایی به اتاقشان، او را تبدیل به یک دوست همیشگی خواهند کرد. جنس پارچه این عروسک به صورتی انتخاب شده که با شستن، کیفیت آن کاهش نمی‌یابد. ویژگی آبرنگی بودن این عروسک باعث شده تا در انتخاب رنگ دچار مشکل نشوید. چرا که ترکیبی از تمام رنگ ها بوده و تمامی سلیقه های کودکان دختر را در برمی‌گیرد.

عروسک یونیکورن آبرنگی

عروسک اسب تک شاخ آبرنگی

خرید خرس

اگر جز کسانی هستید که سلامت روحی و روانی کودکان برایتان در اولویت قرار دارد، بهتر است این تنها گزینه شما باشد. علاوه بر این می‌تواند بهترین اسباب بازی های دخترانه برای فرزند دلبندتان باشد. عروسک های خرس از نظر محققین جز شئی های انتقالی محسوب می‌شوند. چرا که به کودکان در کنترل احساساتشان کمک شایانی خواهد کرد. علاوه بر این ترس، اضطراب و استرس های احتمالی را نیز برطرف می‌کند. کودکان با مشاهده عروسک های خرس تمایل به آغوش کشیدن و بغل کردن دارند. اگر تصمیم دارید برای تولد دخترتان عروسکی تهیه کنید، این نوع عروسک مفید و کاربردی را خریداری نمایید. مطمئن باشید که دختر دلبندتان به این خرس های دوست داشتنی وابسته شده و حتی شب هنگام خواب نیز او را از خود جدا نخواهد کرد.

یک هدیه جذاب، چشمگیر و با ارزش برلی تولد دختران می‌تواند خرید عروسک خرس گل رزی اورجینال باشد. افرادی که تنها اجناس اورجینال خارجی را خریداری می‌کنند، این خرس دوست داشتنی تمام ملاک های آنها را دارا می‌باشد. این خرس با قد یک متر و ۲۰ سانتی متر، تولدی خاطره انگیز را برای فرد هدیه گیرنده رقم می‌زند. جذابیت خرس شالگردنی به اندازه ای است که حتی بزرگسالان نیز نمی‌توانند از آن صرفنظر کنند. پس علاوه هدیه تولد کودکان یک سورپرایز عالی برای هدیه ولنتاین عزیزانتان محسوب می‌شود. عروسک خرس کف پا پنجه، عروسک خرس نشسته لباس راه راه و عروسک خرس F.R.G اورجینال از دیگر عروسک های خرس مناسب تولد هستند.

عروسک خرسی دخترانه بزرگ

خرید عروسک خرس بزرگ

عروسک دختر لباس ژاپنی اورجینال

این نوع عروسک نیز برای هدیه تولد گزینه ای مناسب است. ظاهر و لباس های ژاپنی این عروسک آن را متفاوت کرده است. دخترانی که علاقمند به کارتون های ژاپنی هستند، نیازها و علائق خود را با هدیه گرفتن این عروسک برطرف کنند. کیفیت این عروسک باعث می‌شود تا با خیال راحت آن را به عنوان هدیه خریداری نمایید. این عروسک ژاپنی برای دختران در سنین پایین نیز مناسب است، چرا که در آن هیچ قطعه کوچکی که سلامت کودک را به خطر بیاندازد، وجود ندارد. علاوه بر این جنس نانوی محصول نیز، ایمنی دستگاه تنفسی او را تضمین می‌کند. پس این گزینه نیز می‌تواند در لیست هدیه های پیشنهادی تولد دختران قرار گیرد.

عروسک دختر لباس ژاپنی

عروسک دختر لباس ژاپنی

عروسک کیتی لباس چهارخونه

این عروسک با نمک کوچک با وزن ۵۰۰ گرم هدیه مناسب و جز بهترین اسباب بازی های دخترانه برای دختران است. قد ۲۵ سانتی متری این عروسک باعث شده تا دختران خردسال در سنین پایین نیز به راحتی آن را در دست بگیرند. آنها می‌توانند کیتی را با خود همراه کرده و به بیرون از خانه بروند. قرار گرفتن آن در کیف کوچک نیز از مزایایی می‌باشد که جابجایی آن را آسان کرده است. اگر تصمیم دارید به عنوان هدیه تولد این عروسک را خریداری کنید، می‌توانید آن را درون یک کیف جاسازی نمایید. دو هدیه به طور همزمان دختر کوچولوها را بسیار هیجان زده خواهد کرد. علاوه بر این می‌توانند عروسک را همراه با آن کیف، همراه خود به مهمانی، پارک و حتی مهد کودک ببرند.

عروسک کیتی لباس چهارخونه

عروسک کیتی لباس چهارخونه

عروسک لاما آبرنگی خطی اورجینال ۳۰ سانتی

این عروسک رنگ رنگی در لیست بهترین عروسک های است که می‌توان به دختران با احساس هدیه داد. جنس لطیف، رنگ بندی شاد و ظاهر دوست داشتنی آن باعث می‌شود تا دختران او را به عنوان یک هدیه سالها در اتاقشان قرار دهند. با داشتن این شتر با ظاهری کارتونی کمد کودکان جلوه ای دو چندان پیدا خواهد کرد.

عروسک لاما

عروسک گربه آووکادو به دست

این عروسک متفاوت و ملوس کار شما را برای انتخاب یک هدیه مناسب برای تولد راحت می‌کند. چرا که تمامی ویژگی های یک عروسک دوست داشتنی را به صورت یکجا دارد. کسانی که به جنس و متریال اسباب بازی ها حساس هستند، با خیال راحت می‌توانند این اسباب بازی دوست داشتنی را تهیه کنند. چرا که این محصول اورجینال بوده و آنتی باکتریال است. پس این عروسک را نیز به عنوان آخرین گزینه پیشنهادی در لیست اسباب بازی دخترانه برای تولد قرار دهید.

عروسک گربه آواکادو به دست

عروسک گربه آواکادو به دست

جمع بندی نهایی

در مطالب امروز به بررسی موضوع بهترین اسباب بازی های دخترانه پرداختیم. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم اسباب بازی مناسب برای دختران باید با توجه به سن، جنسیت، علاقمندی ها و در نهایت سلیقه کودک انتخاب شود. اسباب بازی ها علاوه بر سرگرمی ابزاری برای تقویت مهارت های عاطفی، تقویت استقلال، تقویت مهارت های کلامی، تقویت مسئولیت پذیری و تقویت احساس مالکیت کودک محسوب می‌شود. اگر بخواهیم به اسباب بازی های دخترانه برای تولد نیز اشاره ای داشته باشیم؛ شامل عروسک های باربی، عروسک خرس و دیگر عروسک ها می‌شود.

علاوه بر عروسک های نامبرده، اسباب بازی هایی با تنوع بالا در فروشگاه اسباب بازی فروشی آنلاین شازده کوچولو وجود دارد که در لیست اسباب بازی های دخترانه  می‌باشد. در صورتی که شما نیز تجربه خرید اسباب بازی های مناسب برای دختران را دارید، بهتر است در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. چرا افراد که با تبادل اطلاعات می‌توانند بهترین تصمیم گیری را در این زمینه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *